Kostka brukowa staje się coraz bardziej powszechnym materiałem wykorzystywanym do stosowania na zewnątrz domu.
Stanowi ona podłoże na tarasach, czy podjazdach dla samochodów. Co więc warto wiedzieć na jej temat i czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego właściciela posesji?
Rozwiązanie na długie lata.
Układanie kostki brukowej jest obecnie bardzo opłacalne. Może świadczyć o tym fakt, że stan kostki brukowej pozostaje niezmienny wizualnie przez długie lata, ze względu na dużą wytrzymałość surowca. Oznacza to, że posiadać takiej nawierzchni nie musi bezustannie martwić się o jej stan i wygląd oraz spodziewać się poniesienia dodatkowych kosztów związanych z naprawą. Opady atmosferyczne, czy wysoka temperatura nie powoduje pęknięć i blaknięcia struktury. Rozwiązanie to stanowi niewątpliwą przewagę nad kostkami betonowymi wymagającymi regularnej impregnacji i koloryzacji. Do wad zastosowania kostki kamiennej jest fakt, iż jest ona narażona na wrastanie trawy i mchu. Czynniki biologiczne sprawiają, że jej strukturze mogą pojawiać się nieliczne naloty i delikatne przebarwienia, jednak są one zazwyczaj mało widoczne. W tym przypadku konieczne jest regularne dbanie o wygląd kostki. Kostka brukowa charakteryzuje się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Uszkodzenia, jakie mogą powstać na takiej powierzchni, wynikają z ciężaru lub długoletniego wykorzystywania. Naprawy dotyczą zazwyczaj niewielkich uszkodzeń, które można zatuszować w prosty sposób, samodzielnie.
Brukarstwo.
Brukarz to osoba zatrudniona w przemyśle budowlanym. Osoba taka podejmuje zlecenia w sektorze usługowym. Praca jego odbywa się wszędzie tam, gdzie wykonywane są remonty drogowe. Brukarstwo to niezwykle popularny zawód, przeważnie wśród mężczyzn. Raca ta ma charakter zespołowy i odbywa się na wolnym powietrzu. Wszelkie czynności wykonywane są na placu budowy. Warunki pogodowe mają istotny wpływ na jakość i wydajność wykonywanej pracy. Szczególnie uciążliwe są opady atmosferyczne i skrajnie niska bądź wysoka temperatura powietrza. Ten rodzaj zawodu powinien zostać wykonywany przez osoby o dobrym stanie zdrowia, ponieważ wymaga on częstego schylania i przenoszenia ciężkich rzeczy, które mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Cięższe elementy transportowane są za pomocą maszyn. Po latach pracy brukarze mogą zmagać się z problemami reumatycznymi.