Wyglądało tak, jakby zima miała zostać z nami już na zawsze. Ale w końcu stało się. Z dnia na dzień nadeszła wiosna, a właściwie lato, bo słupek rtęci poszybował wysoko nad dziesięciostopniową skalę. W końcu przyszedł czas, by odpocząć. A gdzie nam będzie lepiej, jak nie we własnym ogrodzie?
Majówka w salonie pod chmurką to spełnienie marzeń wielu z nas (68-70). Niech za dach nad głową służą błękitne niebo lub pergola – kilka ciekawszych przedstawiamy na stronach 78-81. O tej porze roku przyroda wręcz kipi od kolorów, wśród których nie brakuje i bieli, i czerwieni – naszych barw narodowych. Proponuję wyjść poza utarte szlaki i dla uczczenia Święta Flagi, które przypada na 2 maja, ozdobić balkony, tarasy, domy biało-czerwonymi kwiatowymi kompozycjami (96-97).
Podobno Einstein powiedział kiedyś, że bez pszczół ludzkości zostaną cztery lata istnienia. Czy to prawda? Lepiej nie sprawdzać. Tak czy inaczej świat bez tych pożytecznych owadów byłby zupełnie inny. Co możemy dla nich zrobić? Sadźmy i siejmy gatunki miododajne: na balkonach (18-20), przed domem (26-28), gdzie bądź. Na koniec gratka od szkółkarzy: 36 kwitnących krzewów. Nie ma na co czekać, wiosna woła!
Księżycowy Kalendarz Ogrodnika
Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością.
Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.
Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 5/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 5/2018
Przejdź: Mój Piękny Ogród 5/2018..