Jeszcze tylko ostatnie porządki i święta. Jak zapisze się w naszej pamięci mijający rok? Był udany, lepszy niż poprzednie lata? Jestem przekonany, że przyniósł wiele dobrego i pomógł uczynić wiele pozytywnych zmian.
Także w ogrodach. Wierzę, że mamy w tym swój skromny udział. Już na pierwszych stronach tego wydania udowadniamy, że ogród potrafi zachować dobrą formę nawet w trudnych zimowych warunkach (s. 6). Wystarczy, że pozwolimy zaistnieć roślinom o ciekawym pokroju i trwałych liściach lub kwiatach. Przykłady? Rozchodniki, rudbekie, kłosowce, a także szerzej opisywane mikołajki (s. 30) oraz śnieguliczki (s. 14). W grudniowym wydaniu nie mogło oczywiście zabraknąć wskazówek, jak dbać podczas świąt o żywą choinkę (s. 38 i 48).
Przy odrobinie wysiłku doniczkowe drzewko udaje się utrzymać przy życiu także po wysadzeniu do ogrodu. Wśród świątecznych dekoracji domów i mieszkań nie można pominąć roślin doniczkowych. Szczególnie tych tradycyjnie kojarzonych z obecną porą roku, jak gwiazda betlejemska czy kaktus bożonarodzeniowy (s. 24). Będą one nie tylko dobrym pomysłem na prezent. Wszystkim naszym Czytelnikom życzę śniegu na święta i samych sukcesów w nowym roku!
Księżycowy Kalendarz Ogrodnika
Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością.
Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.
By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w MoimPięknymOgrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.
Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 12/2017 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 12/2017
Przejdź: Mój Piękny Ogród 12/2017..