Mimozami jesień się zaczyna. Słowa te nuci cały kraj. Wiersz „Wspomnienie”,z którego pochodzi przytoczony fragment, wyszedł spod pióra Juliana Tuwima bez mała sto lat temu, rozsławił go jednak dopiero Niemen. Nie o muzyce ma jednak być. Mało kto wie, że w istocie nie o mimozy chodziło poecie, lecz o nawłocie.
Widział je pewnie każdy, bo to wysokie, żółto kwitnące byliny, które zasiedlają masowo pola i łąki. Są ładne, ale obce i inwazyjne, dlatego trzeba je uprawiać odpowiedzialnie.
Zrywajmy je na bukiety, ale nie rozsadzajmy! Więcej pożytku będziemy mieli z pięknych roślin cebulowych, rodzimych bylin, ozdobnych drzew i krzewów. Początek jesieni to dobry czas, by je sadzić. O tym jest materiał o przepięknej bylinowej rabacie na cały rok (s. 24). Sporo uwagi poświęcamy też sadzeniu roślin cebulowych (s. 42 i 53) i rozmnażaniu astrów (s. 28).
Dziękuję za wszystkie zgłoszenia nadesłane w konkursie Ogrodnik Doskonały. W tym numerze publikujemy listę nagrodzonych (s. 73) i prezentujemy pierwsze zdjęcia zwycięskich ogrodów (s. 74). Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, bo wszystkie ogrody zasługiwały na nagrodę. Następna edycja konkursu znów za rok. Nagrodzonym gratuluję!
Księżycowy Kalendarz Ogrodnika
Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.
By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w MoimPięknymOgrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.
Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 10/2016 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 10/2016
Przejdź: Mój Piękny Ogród 10/2016..