Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

5 sposobów na ciekawy plac zabaw w ogrodzie

5 sposobów na ciekawy plac zabaw w ogrodzie

Chcesz aby Twoje dziecko oderwało się chodź na chwilę od bajek, telefonu, czy gier komputerowych? O tym marzy dzisiaj chyba większość rodziców. Wirtualny świat wciąga nawet najmłodsze pokolenie. A przecież nadmiar wirtualnej rzeczywistości nie wpływa dobrze na dzieci. One z natury potrzebują dużo ruchu i normalnej zabawy, żeby się rozwijać i poznawać świat.

zjezdzalnie-ogrodowe
My znamy sposób na zachęcenie dzieci do większej aktywności fizycznej. Tylko to wymaga troszeczkę zaangażowania ze strony rodziców. Naszym sposobem na szczęśliwe zabawy w dzieciństwie jest ogrodowy plac zabaw. Tutaj podpowiemy Wam jak go urządzić.

Piłka jest jedna…
To z pewnością będzie frajda dla dużych i małych chłopców. Mowa tutaj o własnym boisku w ogrodzie. Zrobienie takiego placu dla tatusiów z pewnością będzie przyjemnością. Wystarczy uporządkować podwórko z dużych kamieni, wyrównać teren i zasiać trawę. Już po kilku tygodniach można zaopatrzyć się w piłkę i małą bramkę. Takie własne ogrodowe boisko z pewnością będzie ogromną frajdą dla małych i dużych fanów piłki nożnej.

Skaczmy w górę!
Kto z Was w dzieciństwie próbował skakać na trampolinie? Jeśli jesteś taką osobą to z pewnością wiesz, że taka duża zabawka, sprawiłaby ogromną radość Twojemu dziecku. Na trampolinie można wyładować swoją energię.

Zaczarowany domek
Kto z nas nie marzył o własnym domku na drzewie? Chyba nie ma takiej osoby. Dzisiaj, jeśli rodzic tylko chce może sprawić swojemu dziecku drewniany domek na małym podwyższeniu, do niego może zamontować zjeżdżalnie ogrodową i dziecko będzie miało swój własny domek, w którym będzie mogło chować swoje najcenniejsze zabawki.

Nie ma to jak relaks na huśtawce.
Dorośli i dzieci, wszyscy kochamy huśtawki. Przyjemnie jest tak delikatnie pobujać się z nogami w górze. To taka fajna chwila relaksu dla duszy i ciała. Najlepiej sprawdzają się większe huśtawki, które nie mają wielkich ograniczeń wagowych. Dzięki temu, jak dziecko będzie rosło to co roku będzie mogło z niej korzystać. Porządna huśtawka przetrwa lata i przyniesie wiele przyjemnych wspomnień.

Domki z piasku,
Każde dziecko lubi bawić się w piaskownicy. Tam może rozwijać swoją wyobraźnię budując przeróżne budowle z piasku. Gdy dziecko puści wodze fantazji może zbudować piękny zamek, fosę, most itp. W piaskownicy dzieci zawsze mają świetną zabawę. Taka zabawa to naprawdę wielka frajda dla każdego dziecka.

Posiadanie tych kilku akcesoriów we własnym ogrodzie, to naprawdę wielka frajda dla dzieci. Dzięki takim rzeczom nie będą się nudzić i każde letnie popołudnie z pewnością będą chciały spędzać na swoim placu zabaw. Najlepiej dziecko bawi się w małej grupie, więc oprócz takiego wyposażenia do zabawy przydałoby się kilka dobrych koleżanek lub kolegów.

W dobrym towarzystwie przy użyciu dobrego sprzętu, wspaniała zabawa dzieci gwarantowana!Updated: 27 kwietnia, 2016 — 5:18 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin