Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

7 rzeczy do rozważenia przed zakupem domu dwurodzinnego

7 rzeczy do rozważenia przed zakupem domu dwurodzinnego

Możesz myśleć, że to świetny pomysł, aby uzyskać pomoc w zakresie kosztów zakupu własnego domu, kupując dom dwurodzinny lub dwupoziomowy

Możesz myśleć, że to świetny pomysł, aby uzyskać pomoc w zakresie kosztów zakupu własnego domu, kupując dom dwurodzinny lub dwupoziomowy i oddać jedno mieszkanie najemcy, który pomoże ci spłacić kredyt hipoteczny. Być może masz rację, ale zastanów się, jak to może zmienić twoje życie, twoje finanse i twoje prawo do prywatności. Oto siedem rzeczy do rozważenia przed podjęciem tego kroku.

1. Lokalizacja

Twoje wybory potencjalnych okolic mogą być znacznie ograniczone, ponieważ budownictwo wielorodzinne – czyli jakiekolwiek mieszkanie inne niż dom jednorodzinny – nie jest najczęściej spotykanym rodzajem zabudowy. Domy wielorodzinne znajdują się na obszarach bardziej miejskich. Domy jednorodzinne znajdują się zwykle na obszarach podmiejskich. Należy również rozważyć, czy wybrana lokalizacja będzie popularna dla potencjalnych najemców. Jeśli na przykład kupisz dom w bardziej zaniedbanej części miasta, możesz mieć trudność ze znalezieniem dobrych najemców.

2. Finansowanie

Napotkasz różne wyzwania, starając się sfinansować dom dwurodzinny. Chociaż możesz wykorzystać potencjalny dochód z wynajmu, aby kwalifikować się do zakupu, nadal będziesz potrzebować dobrego kredytu, niskiego wskaźnika zadłużenia do dochodu i dużej zaliczki.

3. Koszt nieruchomości

Domy dwurodzinne zwykle kosztują więcej niż domy jednorodzinne. Zaliczki również będą wyższe, ponieważ prawdopodobnie będą oparte na droższej nieruchomości.

4. Prywatność

Gdy kupujesz dom z dwoma mieszkaniami i mieszkasz po jednej stronie, twoi najemcy będą mogli znaleźć cię w dowolnym momencie z pytaniami lub problemami. (Pamiętaj, że jako właściciel, jesteś odpowiedzialny za upewnienie się, że wszystko działa prawidłowo.) Będziesz mieć mniej prywatności niż zwykle we wspólnym mieszkaniu, gdy jesteś również właścicielem lokalu.

5. Czynsz

Będziesz musiał czuć się komfortowo pobierając czynsz od swoich najemców i być przygotowanym na stawienie czoła sytuacji, gdy twój lokator może nie zapłacić lub może nie zapłacić na czas. Może to wpłynąć na przepływy pieniężne i zdolność do spłaty kredytu hipotecznego. Jeśli musisz eksmitować lokatorów za niepłacenie, może to potrwać miesiące i może wymagać pomocy prawnej.

6. Koszty wolnego lokalu

Kiedy twoi najemcy odejdą, a część nieruchomości jest pusta, jest to znane jako koszt pustostanów. Zasadniczo będziesz musiał pokryć koszty pustostanów, dopóki nie wynajmiesz nieruchomości ponownie. Będziesz musiał ponieść koszty konserwacji lub remontów pomiędzy lokatorami, aby odświeżyć i uatrakcyjnić nieruchomość dla następnej osoby. Być może będziesz musiał zapłacić za reklamę, aby pozyskać nowego najemcę.

7. Sprzedaż nieruchomości

Nie ma tylu osób, które szukają domów wielorodzinnych w porównaniu do nabywców domów jednorodzinnych, więc może być ci trudniej sprzedać tego typu nieruchomość. Dom jednorodzinny można sprzedać osobie lub inwestorowi. Możesz również zaoferować umowę najmu na własność.

Podsumowanie

Kupowanie nieruchomości dwurodzinnej może być świetnym pomysłem, aby pomóc spłacić kredyt hipoteczny, ale upewnij się, że jesteś gotowy, aby poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które pojawią się, gdy staniesz się inwestorem i właścicielem. Jeśli zdecydujesz się na kupno tego typu nieruchomości, odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl aby poznać ofertę kompleksu trzech jednorodzinnych budynków dwulokalowych. Może to właśnie tego szukasz!Updated: 17 kwietnia, 2018 — 4:45 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin