Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Choroby i szkodniki warzyw

Choroby i szkodniki warzyw

Choroby i szkodniki warzyw

Książka autorstwa dr Marii Rogowskiej i dr. Jana Sobolewskiego to najobszerniejsze w języku polskim opracowanie zagadnienia dotyczącego chorób i szkodników roślin warzywnych, z pewnością także – jedno z nielicznych na świecie.
Lata obserwacji prowadzonych przez współtwórców książki, badań, obecności w gospodarstwach całej Polski przyczyniły się do powstania tej monografii. Drobiazgowe, obszerne opisy wyglądu poszczególnych stadiów wzbogaca wiele ilustracji pomocnych w poprawnym określeniu zagrożenia.
Format B5, 280 str.

Nie zawsze możliwe jest dostrzeżenie sprawcy, dlatego też niejednokrotnie prezentujemy (w tym na ilustracjach) szkody, jakie wyrządza roślinie. Specjalistom zajmującym się profesjonalnym doradztwem w zakresie ochrony roślin a także studentom uczelni rolniczych i przyrodniczych, dedukujemy szereg zdjęć spod mikroskopów (konwencjonalnych, także mobilnych cyfrowych) i lup – pozwalających na dostrzeżenie i bardzo dokładne rozróżnienie sprawców – w efekcie postawienie trafnej diagnozy.

Na kartach książki podpowiadamy, sugerujemy, przekazujemy doświadczenia odnośnie do sposobów zapobiegania lub radzenia sobie z zagrożeniem. Przedstawiamy jak wykorzystać wszystkie możliwości znane obecnie nauce i praktyce – integrujemy metody ochrony.

Dajemy wskazówki odnośnie do:
• wyboru stanowiska,
• wykorzystania odpornych odmian,
• terminów siewu bądź sadzenia rozsady (aby ominąć okresy krytyczne wzmożonego nasilenia agrofaga i jego poszczególnych pokoleń),
• takiego prowadzenia i pielęgnacji plantacji (nawożenia, nawadniania), aby rośliny były w doskonałej kondycji,
• wykorzystania dostępnych na rynku środków ochrony roślin lub produktów (często pochodzenia naturalnego), których efektem ubocznym jest ograniczanie populacji patogenów i szkodników.

Wszystkie te informacje znajdziecie Państwo w naszej książce – obszernej treściowo i bogatej w ilustracje (ponad 600 kolorowych zdjęć!).

Źródło: Wydawnictwo PlantPress
Gdzie kupić czasopismo Choroby i szkodniki warzyw Przejdź do sklepu:
Choroby i szkodniki warzywUpdated: 28 grudnia, 2020 — 11:41 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin