Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Czym są ogrody wertykalne?

Czym są ogrody wertykalne?

W domu można wykorzystać je jako zielony mebel do mieszkania, miejski ziołowy ogród do kuchni czy też dla uzyskania własnych mini tropików w łazience. Tak zaaranżowane wnętrze sprawia wrażenie nietuzinkowego i wzbudza zachwyt odwiedzających.
sc3

 
Znacznie częściej zielone ściany można spotkać w klubach fitness, centrach odnowy biologicznej czy też centrach handlowych. Zazwyczaj są to instalacje tymczasowe, mające na celu dekorację przestrzeni publicznej. Czasem za pomocą roślin układa się logo przedsiębiorstwo, co czyni taki ogród nowoczesną powierzchnią reklamową. Obiekty z taką ścianą wyglądają prestiżowo, a zieleń zachęca klientów do odwiedzania centrum. Zielone ogrody również znajdują swoje zastosowanie w biurach, jako przegroda pomiędzy stanowiskami.

Seria Pixel Garden to gama artykułów stworzona w celu komponowania ozdobnych ścian wertykalnych. Dzięki temu, że część roślin kwitnie, możliwe jest stosowanie w ogrodach wertykalnych kolorów, które pozwolą na ułożenie dowolnych wzorów i kompozycji.

Rośliny w doniczkach w postaci ułożone pionowo doskonale sprawdzają się na otwartych przestrzeniach. Mogą być zastosowane w ogrodach, jako płot lub też na parkingach firmowych. Tym samym, mogą spełniać funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne, jak np. oddzielające czy osłonowe.

Ogrody Pixel Garden są rozwiązaniem innowacyjnym, gdyż nie ma potrzeby przebudowywania istniejących ścian. Wcześniej systemy ograniczały się do zawieszania doniczek z ziemią lub specjalnej konstrukcji ściany z wysuniętymi donicami. Pixel Garden umożliwia łatwą instalację ogrodu wertykalnego bez kosztownej konieczności przeróbek. Dzięki temu możliwe jest zagospodarowanie praktycznie każdej ściany, jeżeli występuje taka potrzeba.

Kolejną zaletą ogrodów wertykalnych jest fakt, iż doskonale sprawdzają się jako ekrany dźwiękochłonne. Bliskość ruchliwej ulicy może znacząco obniżać komfort życia przez występujący hałas oraz emisję spalin. Ogrody wertykalne pozwalają na komfortowe przebywanie na tarasie czy w ogrodzie. Przez pionowe ściany nie przebija się dźwięk oraz spaliny pochodzące z samochodów. W nowoczesnych restauracjach można je stosować w celu oddzielenia poszczególnych części restauracji od siebie oraz od drogi. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się prywatnością oraz spokojem.

System oparty jest o moduły, które można w dowolny sposób łączyć. Jeden moduł to skrzyneczka oraz dwie wyjmowane doniczki. Dzięki temu możliwa jest łatwa zmiana aranżacji poprzez zmianę kompozycji lub też wymianę roślin. Moduły posiadają również zbiornik wody, który ułatwia nawadnianie i zachowanie ogrodu w dobrym stanie. System nawadniania zastosowany w modułach jest unikalny i objęty patentem. Montaż systemu Pixel Garden jest prosty, dlatego nie wymaga specjalnego wysiłku. Dzięki temu w łatwy sposób można zaaranżować każdą przestrzeń. Zastosowanie wielu niewielkich doniczek daje szerokie możliwości kompozycyjne przez tworzenie różnorakich obrazów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Garden Spot, zajmującą się produkcją modułów do tworzenia ogrodów werykalnych.Updated: 27 kwietnia, 2016 — 5:17 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin