Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Współpraca z architektem wnętrz to kwestia, którą powinieneś przemyśleć (jeżeli jeszcze się nad tym nie zastanawiasz).

Współpraca z architektem wnętrz to kwestia, którą powinieneś przemyśleć (jeżeli jeszcze się nad tym nie zastanawiasz). Wynajęcie dekoratora to dobna decyzja, szczególnie, jeśli zainwestowałeś dużo pieniędzy w dom i chcesz zapewnić mu najlepszy możliwy wygląd. Niezależnie od tego, czy masz już wstępny pomysł na to, od czego zacząć dekorowanie domu, czy nie masz zielonego pojęcia o architekturze wnętrz i potrzebujesz pomocy lub zwyczajnie nie masz czasu na zmierzenie się z tym wyzwaniem – architekt wnętrz jest do Twojej dyspozycji.

To nieprawda, że architekci wnętrz pracują jedynie dla bogatych i sławnych; w rzeczywistości wynajmując takiego profesjonalistę oszczędzasz czas i pieniądze. Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

1) Oszczędność pieniędzy

To może brzmieć nieco dziwnie – przecież architektowi trzeba wypłacić należne mu honorarium. Jednak zatrudnienie go może pomóc uniknąć kosztownych pomyłek, co nie tylko pomoże zaoszczędzić pieniądze, ale również zwiększy wartość Twojego domu (szczególnie, jeżeli masz w planach go sprzedać). Wystrój wnętrz jest niezbędny, jeżeli Twój dom ma być inwestycją na sprzedaż. Architekt wnętrz pomoże Ci zwiększyć atrakcyjność nieruchomości i postawić Twoją ofertę wysoko ponad konkurencją.

2) Profesjonalna ocena sytuacji

Projektant może zagwarantować Ci profesjonalną ocenę sytuacji, która doprowadzi do stworzenia solidnego planu działania. Kolejność zadań w planie projektowania ma kluczowe znaczenie dla określenia, co można zamieścić lub zmodyfikować w Twoim domu. To pozytywnie wpłynie na budżet, ale również pozwoli Ci wydajniej spędzić czas. Projektant oferuje dodatkową parę oczu, ale oczy te są przeszkolone w celu dostrzeżenia rzeczy, których Ty nie widzisz.

3) Ustalanie budżetu i planowanie

Projektant pomoże Ci oszacować budżet, oszczędzając Ci tym samym wysiłku i czasu. Wie, gdzie się udać w celu uzyskania zasobów dla wszystkiego związanego z Twoim domem. To niewiarygodna oszczędność czasu, który spędziłbyś na badaniu produktów, porównywaniu marek i cen. Projektant będzie miał to wszystko pod ręką, a jeśli nie – zrobi badanie rynku za Ciebie.

4) Szeroka dostępność zasobów i kontakty

Projektanci mają dostęp do rzeczy, które nie są w zasięgu ręki ogółu społeczeństwa; chodzi o koneksje i kontakty. Dzięki temu wnętrza projektowane przez profesjonalistów są bardziej unikalne i spójne. Poza tym architekci wnętrz zwykle współpracują z wiarygodnymi, zaufanymi wykonawcami (hydraulikami, elektrykami itd.).

5) Czynnik „wow”

Projektanci mogą pomóc Ci osiągnąć efekt ‘wow’, do którego dążysz. Są wyspecjalizowani w myśleniu przestrzennym i potrafią zobaczyć ogólny obraz, co jest trudne dla osób spoza branży. Szczególnie spektakularne są projekty wnętrz wykonane przez osoby ze zmysłem artystycznym – jak np. Monikę Malinowską i poznańskie Ememstudio (http://ememstudio.com.pl/).

6) Sprzedaż domu

Dekorator może potencjalnie przyczynić się do polepszenia estetyki domu, co z kolei może zwiększyć szansę na jego sprzedaż. Same korzyści!Updated: 26 sierpnia, 2017 — 10:58 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin