Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Donice ogrodowe w nowoczesnym stylu

Donice ogrodowe w nowoczesnym stylu

Nowoczesne donice ogrodowe to już nie ceramika, drewno czy cienki plastik, ale również innego rodzaju materiały, między innymi stal CorTen, włókno szklane, beton polimerowy czy też aluminium. Dzięki temu, że są one dostępne w tak wielu interesujących wariantach do wyboru, można stworzyć z ich udziałem zachwycającą aranżację ogrodu, tarasu, balkonu czy też ozdobę elewacji budynku.

donice-ocynkowane

 

Na jaki materiał się zdecydować?

Jak zostało już wspomniane, materiały na nowoczesne donice ogrodowe są naprawdę różnorodne. Dzięki nim można stworzyć donice o minimalistycznym wzornictwie, najróżniejszych kształtach i kolorach, zarówno te w mniejszych, jak i sporych rozmiarach. Poniżej opisujemy te najbardziej popularne – donice z nich wykonane naprawdę zachwycają swoim wyglądem!

Włókno szklane

Pod uwagę warto wziąć między innymi włókno szklane – ten lekki i wytrzymały materiał zachwyca swoją gładką powierzchnią, a także różnorodnymi kolorami. Jest przy tym całkowicie odporny na warunki atmosferyczne. Donice z włókna szklanego są produkowane zarówno w matowym, jak i błyszczącym wykończeniu.

Beton polimerowy

Beton polimerowy to również materiał o bardzo dobrych właściwościach fizycznych i mechanicznych, który jest odporny na substancje chemiczne, sztywny, szczelny, a tym samym wysoce odporny. Jego faktura jest gładka i równa w przeciwieństwie do zwykłego betonu. Może być one wykończony w różnych kolorach.

Stal ocynkowana

Stal ocynkowana to kolejny materiał wart uwagi – dzięki temu, że jest ona pokryta warstwą cynku, jest ona odporna na korozję i dodatkowo ma efektowną fakturę o lekko srebrnym połysku.

Aluminium

Aluminium, zwłaszcza o szczotkowanej powierzchni, to także korzystny wybór jako dopełnienie nowoczesnych budynków – aluminium dodatkowo może być wykończone w różnych kolorach.

Stal CorTen

Dużym powodzeniem cieszy się ponadto stal CorTen – jest to specjalna stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Na jej powierzchni po wystawieniu na działanie deszczu i wiatru pojawia się samoczynnie powłoka ochronna przypominająca rdzę.

Drewno tropikalne

Gdy natomiast chodzi o naturalne materiały, warto w szczególności zwrócić uwagę na drewno tropikalne, które jest wyjątkowo trwałe i odporne na wilgoć. Dzięki temu wykonana z niego donica będzie mogła z powodzeniem na lata zdobić ogród lub taras.

Najróżniejsze kształty i rozmiary

Wszystkie powyżej wymienione materiały służą do produkcji donic ogrodowych w najróżniejszych kształtach i rozmiarach – mogą być one stosowane dzięki temu zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Te duże, najczęściej w kształcie prostokątnym lub kwadratowym, mogą być używane także do sadzenia w nich krzewów oraz małych drzew dekoracyjnych, mniejsze z kolei mogą być użyte do dekoracji salonu czy korytarza – możliwości są naprawdę różnorodne.

Nowoczesne donice z najwyższej jakości materiałów można znaleźć w firmie Anamaru, która prowadzi dystrybucję produktów marki Adezz, w tym nowoczesnych donic, krawędzi, kaskad czy kominków. Dzięki temu, że firma współpracuje ze zdolnymi projektantami, jej kreacje wyróżniają się wyjątkową elegancją.

Z ofertą i przykładowymi aranżacjami można zapoznać się pod adresem: http://anamaru.pl/.Updated: 27 kwietnia, 2016 — 5:18 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin