Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

EDAR Fidelus Edward

EDAR Fidelus Edward

Meble drewniane

Stosujemy jedynie lite drewno Zalety drewna doceniane są od wieków. Jest to materiał trwały, stosunkowo łatwy w obróbce, odporny na działanie czynników chemicznych, naturalny i ekologiczny. Co nie mniej istotne, meble wykonane z drewna posiadają duszę i stwarzają w mieszkaniu czy domu niepowtarzalny klimat. Każdy z nas pamięta zapewne meble drewniane z domu dziadków – stół, przy którym jadała cała rodzina, komodę, do której zawsze chciało się zajrzeć. Każdy z nas to pamięta, bo meble te były wyjątkowo trwałe, służyły użytkownikom przez długie lata i sprawiały, że w pomieszczeniu było ciepło i przytulnie. Takie też są meble drewniane które możemy stworzyć specjalnie dla Ciebie.

Produkujemy meble drewniane z czterech rodzajów surowców

Buk: Drewno bukowe jest twarde, ciężkie i zwarte. Jego współczynnik twardości w skali Brinella to aż 3,8. Wszystkie drewna o skali twardości powyżej 3 uważa się za drewna twarde. Meble drewniane wykonane z drewna bukowego charakteryzuje duża wytrzymałość, szczególnie na urazy mechaniczne.Łatwość przyjmowania barwników przez drewno bukowe skutkuje przeróżnymi barwami mebli wykonanych z tego drewna. Niestety drewno to jest bardzo mało odporne na wilgoć, bardzo szybko reaguje na zmiany wilgotności w otoczeniu,  co może powodować niewielkie kurczenie się i pęcznienie. W wyniku tej ciągłej pracy na meblach bukowych powstają z czasem drobne nierówności, szczególnie widoczne w miejscach klejenia drewna.

Buk twardzielowy: Drewno pochodzące z wybranych fragmentów buka, czyli z wewnętrznej, ciemniej zabarwionej strefy. Meble wykonane z tego materiału mają bardzo ciekawy rysunek słoi, a ich kolor jest czerwony lub czerwono-brązowy. Często meble z buka twardzielowego umiejętnie podbarwione uchodzą za meble z orzecha amerykańskiego.
Dąb: Drewno dębowe jest twarde, ciężkie, odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne. Twardość drewna dębowego według Brinella wynosi aż 3,7.Poza tym ma dobre parametry wytrzymałościowe, a zanurzone w wodzie nic nie traci ze swojej trwałości. Co więcej, jest mało podatne na skręcanie, prawie nie „pracuje”, tzn. nie rozszerza się i nie kurczy. Ma niski współczynnik paczenia się drewna – 3,9 – dla porównania w przypadku drewna bukowego wynosi on aż 6.  Nic dziwnego, że jest bardzo cenione jako surowiec do produkcji mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz. Bardzo dobrze przyjmuje woski i oleje jako materiały zabezpieczające powierzchnię mebli, które jeszcze bardziej uwidaczniają jego piękny rysunek. Poprzez zabiegi piaskowania lub szczotkowania można uzyskać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne, na przykład drewna postarzanego.
Orzech amerykański: Produkcję mebli z tego surowca firma EDAR rozpoczęła w roku 2013. Częste zapytania klientów o meble z tego pięknego i rzadkiego drewna zmotywowały nas do wprowadzenia tego surowca na stałe do naszej produkcji. Praktycznie każdy mebel z oferty można wykonać z drewna orzechowego, ale specjalnie z do tego drewna, by jak najbardziej uwidocznić jego piękno, zaprojektowaliśmy kolekcję mebli Queen. Szeroka listwa wokół mebli, duże przeszklenia, to według nas elementy bardzo współgrające z drewnem orzecha amerykańskiego. Drewno orzecha amerykańskiego jest drewnem twardym ( według Brinella 3,4), a przede wszystkim stabilnym, nie paczącym się ( współczynnik paczenia się drewna orzecha amerykańskiego = 2,3) Drewno orzecha amerykańskiego, ze względu na swoje bardzo dekoracyjne usłojenie, oraz szlachetną ciemną barwę, używane jest często przede wszystkim do wykonywania elementów wystroju współczesnych wnętrz takich jak: meble, parkiety, kasetony, okładziny ścian. Drewno to znajduje również swe zastosowanie przy budowie instrumentów muzycznych a także karabinów i ozdobnych guzików. Jako drewno odpowiednio twarde i nie pracujące , poleca się je także na podłogi także z ogrzewaniem pod parkietem.

edar-fidelus-edward

Zembrzyce 87

34-210
Zembrzyce


woj. małopolskie


Telefon:33 874 63 98

WWW:
http://www.edar.com.pl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin