Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Elatus Era – rewolucja w ochronie zbóż

Elatus Era – rewolucja w ochronie zbóż

Wielu rolników co roku zmaga się z chorobami, jakie dotykają roślin, które uprawiają. Jak jednak chronić się przed nimi i oszczędzić jak najwięcej plonów? Odpowiednim preparatem, który pomoże w dokonaniu tego jest Elatus Era.

Uprawa roślin a choroby

Osoby, które zajmują się profesjonalnie uprawą roślin oraz zbóż na co dzień zmagają się z wieloma problemami, które pojawiają się na polach uprawnych. Nie oznacza to jednak, że są one nie do pokonania. Zazwyczaj większość problemów zależnych jest od sposobu organizacji terenów rolniczych oraz odpowiedniej agrotechniki. Ważne jest, by dbać o przygotowanie pola, odpowiedni przedplon oraz płodozmian. Jeśli będziemy stosować wczesną podorywkę i głęboka orkę, możemy poprawić warunki glebowe, w których wzrastać będą poszczególne rośliny. Co jednak, kiedy mimo stosowania się do zasad gwarantujących jak najlepszej jakości plony, stosowaniu przerw w uprawie jednego rodzaju zboża oraz oddzielania od siebie poszczególnych plantacji, rośliny zaatakowane zostaną przez obecne w glebie grzyby? Warto wtedy zastosować Elatus Era!

Elatus Era – co to za środek?

Elatus Era to innowacyjny środek, który na polskim rynku pojawił się i został zarejestrowany dość niedawno. Odznacza się jednak najwyższą skutecznością w zwalczaniu chorób wywołanych przez grzyby. Jego skład oparty jest na substancji, zwanej Solatenolem, należącej do grupy karboksyamidów. To fungicyd, który świetnie sprawdza się przy zwalczaniu chorób zbóż. Drugą substancją, którą znajdziemy w tym nowoczesnym preparacie jest protiokonazol. Dzięki takiemu połączeniu produkt charakteryzuje się wyjątkową skutecznością i wysoką jakością działania.

Jakie choroby zwalczysz dzięki Elatus Era

Preparat, zawierający substancję aktywną, jaką jest Solatenol, zwalczyć może wiele chorób, z którymi zmagają się rolnicy. Jego wyjątkowa skuteczność odznacza się długotrwałym działaniem oraz bardzo szybkim wchłanianiem się w roślinę. Ma duży wpływ na takie zboża, jak na przykład: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto. Warto zaznaczyć, że w przypadku tych pierwszych skuteczność odnotowuje się zarówno w stosunku do zbóż jarych, jak i ozimych. Elatus Era może zwalczyć wiele groźnych chorób, które atakują rośliny na polach uprawnych, między innymi:

 • septoriozę paskowaną liści,
 • septoriozę plew,
 • rdzę brunatną pszenicy,
 • rdzę żółtą,
 • rdzę brunatną żyta,
 • ramularię (biała plamistość liści),
 • septoriozę liści,
 • rdzę jęczmienia.
 • rynchosporiozę zbóż (plamistość obwódkowa),
 • plamistość siatkowa jęczmienia,
 • fuzariozę kłosów,
 • brunatną plamistość liści.

Każda z tych chorób może wystąpić w przypadku różnych zbóż, dlatego warto bronić się przed nimi wszystkimi, stosując najlepszej jakości środek przeciw schorzeniom wywołanym przez grzyby!

Dlaczego warto stosować Elatus Era

Dzięki Elatus Era możliwe jest uzyskanie doskonałej ochrony zbóż, co zapewni im doskonały wzrost oraz możliwość kiełkowania i rozrastania się. Preparat ten charakteryzuje się wysoką skutecznością, czego dowodzą także wyniki badań. Solatenol jest według nich jednym z najskuteczniejszych środków zwalczających poszczególne choroby roślin. Zdecydowanie wyróżnia się on na tle innych środków, działając najszybciej i z największą mocą.

Warto więc stosować preparat Elatus Era, by jak najlepiej ochronić rośliny!Updated: 23 stycznia, 2018 — 8:30 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin