Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Kocham Ogród 3/2017

Kocham Ogród 3/2017

Kocham Ogród 3/2017

Która roślina najbardziej kojarzy się z kwietniem? Długo zastanawialiśmy się nad tym w redakcji i – szczerze mówiąc – nie znaleźliśmy jednoznacznej odpowiedzi. To czas, gdy kwitną wiosenne byliny, liczne drzewa i krzewy oraz kwiaty cebulowe. Spośród wielu gatunków wybraliśmy więc na okładkę szafirki. Te subtelne, błękitne rośliny są częstymi gośćmi na rabatach, ale czy próbowaliście je uprawiać w skrzynkach?

Obecnie można kupić w sklepach podpędzone okazy i pięknie ozdobić nimi nasze balkony i tarasy (s. 28-29). A gdy przekwitną, cebulki warto przesuszyć i wczesną jesienią wsadzić do gruntu. Szkoda je wyrzucać do kosza!

 

Kwiecień to pracowity czas w ogrodzie. Porządkujemy grządki, użyźniamy glebę (s. 60-62), wysiewamy i wysadzamy do gruntu część roślin. Jeśli szukacie pomysłów, co nowego posadzić w warzywniku, poszukajcie inspiracji na stronach 54-55. Nasza ekspertka Kinga Misztal poleca Wam sprawdzone odmiany. A jeżeli zastanawiacie się nad jakimiś interesującymi kwiatami, pomyślcie o założeniu miododajnej rabaty (s. 66-67) albo zaproszeniu do Waszych zielonych zakątków gatunków jednorocznych, którym poświęciliśmy cały nasz ekstradodatek (s. 35-49).

Wiosna to dobry czas, aby wprowadzić trochę architektonicznych zmian. W naszym supertemacie (s. 12-19) przedstawiamy pomysły na małe ogrody. Okazuje się, że kilka prostych trików może optycznie powiększyć przestrzeń, a zielone ściany z pnączy czy niskie odmiany roślin wcale nie zajmą tak wiele miejsca. Jestem przekonana, że w tym numerze każdy znajdzie coś dla siebie. Ciągle czekamy na Wasze opinie o tym, jak Wam się podoba odmieniony „Kocham Ogród”.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Kocham Ogród 3/2017 Przejdź do sklepu:
Kocham Ogród 3/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin