Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Kocham Ogród 4/2017

Kocham Ogród 4/2017

Kocham Ogród 4/2017

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Słońce przygrzewa coraz mocniej, w powietrzu czuć zapach kwitnących roślin, słychać brzęczenie pszczół i pierwsze grzmoty. Wreszcie mamy pełnię wiosny! Kusi nas, by wylegiwać się na hamakach czy fotelach ogrodowych, pogrillować z rodziną i przyjaciółmi, a tymczasem mamy jeszcze sporo pracy.

Kontynuujemy nawożenie, przygotowujemy zagony do wysadzenia rozsady, wysiewamy późniejsze odmiany kwiatów i warzyw, przerywamy wschody, przeprowadzamy rośliny z domu na taras, robimy opryski w sadzie. Żebyście o niczym nie zapomnieli, skorzystajcie z naszego kalendarza księżycowego (s. 8-9).

 

Gdy myślicie o kwiatach maja, co przychodzi Wam do głowy? Pełne uroku lilaki, które potocznie nazywamy bzami, azalie, niezapominajki, konwalie, czy jeszcze inne gatunki? Myślę, że każdy z Was ma własnego faworyta. Jest w czym wybierać, bo w tym czasie kwitnie naprawdę wiele roślin, a pewnej ich grupie – drzewom i krzewom ozdobnym poświęciliśmy nasz ekstradodatek (s. 36-49). Poznacie w nim nie tylko kilkanaście wspaniałych okazów, lecz także podstawy ich pielęgnacji.

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, zimni ogrodnicy oraz Zośka nie napsocą, to pod koniec maja możemy doczekać się już pierwszych zbiorów truskawek. Te apetyczne owoce są bohaterami supertematu (s. 12-19). Możecie je posadzić wiosną, ale na plony trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Dowiecie się jednak, jak zadbać o krzewy, aby zdrowo rosły i obficie owocowały.

Na koniec zachęcam Was do przeczytania relacji z tegorocznych targów Gardenia, podczas których świętowaliśmy fakt, że od nowego roku „Kocham Ogród” jest już miesięcznikiem i ma odświeżoną szatę graficzną (s. 50). Miłej lektury i do zobaczenia w czerwcu!

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Kocham Ogród 4/2017 Przejdź do sklepu:
Kocham Ogród 4/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin