Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Kompresory Olejowe – PowerPlus vs Scheppach – Runda 2

Kompresory Olejowe – PowerPlus vs Scheppach – Runda 2

Kompresor olejowy to urządzenie służące do generowania za pomocą ciśnienia dużej ilości powietrza, dzięki czemu jesteśmy w stanie napompować na przykład koła w samochodzie, materac plażowy, czy rozdmuchać ciężkie zabrudzenia na naszym stole we warsztacie. Kompresor to nie tylko dmuchawa, to również urządzenie które sprężonym powietrzem posłuży nam do nakładania farby za pomocą specjalnego pistoletu. Sprężarki olejowe to niezbędne maszyny w każdym zakładzie wulkanizacyjnym.

Wyobraźcie sobie drodzy czytelnicy kiedy przyjeżdżamy na wymianę opon , a pracownicy pompują je ręcznie. Absurd ! Kompresor olejowy można zastosować również w zakładzie lakierniczym do zasilania narzędzi pneumatycznych. Kolejnym wykorzystaniem może być nasze własne gospodarstwo domowe. Każdy z nas chętnie napompuje koło bez konieczności wyjazdu na stację. Kompresorem napompujemy również piłkę dziecku, czy basen na wodę. Można go użyć również do wcześniej wspomnianego malowania czy restaurowania mebli czy ogrodzeń.

kompresory2

Kompresory dzielą się na dwa rodzaje olejowe – są bardzo wydajne , i najczęściej wykorzystywane w przemyśle i usługach jak również na średnich i dużych gospodarstwach rolnych, oraz bezolejowe. Kompresory bezolejowe są słabsze , ale droższe, i ich zastosowanie jest o wiele mniejsze. Aby bezpiecznie korzystać z tego typu urządzeń, nie należy ich stosować w pomieszczeniach zawilgoconych. Kompresory wykorzystują do funkcjonowania powietrze co za tym idzie przeszkody w ich działaniu występują właśnie w powietrzu. Kolejnym ciekawym zastosowaniem kompresora, o czym niewielu z nas pewnie wie, jest napełnianie za ich pomocą butli z tlenem dla nurków.

Z kompresorami na polskim rynku jest jeden problem, jest ich tak dużo , a większość z nich to tanie chińskie produkcje, które brandują między innymi niemieckie marki. Należy uważać aby nie kupić tego typu urządzenia. Ich wadą jest to , że wykonane są ze słabej jakości materiałów, co niesie za sobą bardzo szybkie rozszczelnianie się urządzenia, i przez ten fakt nigdy nie osiąga odpowiedniego ciśnienia. Akcesoria są słabej jakości i mogą popsuć się przy pierwszym upadku. Jak wiemy z kompresorami nie obchodzimy się jak z jajkiem, tak więc im lepsza jakość tym dłuższa żywotność. W warsztatach, w lakierniach czy u wulkanizatorów, kompresory eksploatowane są w bardzo szybkim tempie, tak więc markowy zakup jest szczególnie wskazany.


kt-24-banner

Należy też zwrócić uwagę na takie elementy jak wykonanie zbiornika, czy systemu silnika, gdyż i jedno i drugie to kluczowe elementy w tego typu maszynie. Kompresory olejowe które są godne uwagi, jednocześnie znane i popularne na zachodnim rynku, a wprowadzone na polski w 2015 roku przez oficjalnego dystrybutora firmę Kanwod Invest ze Śremu pod Poznaniem to między innymi Scheppach HC53c dwutłokowy kompresor olejowy od niemieckiego producenta oraz PowerPlus POWX1770 od belgów. Są to dwie najbardziej cenione marki z wieloletnią tradycją stawiające głównie nacisk na jakość trwałość użytek oraz satysfakcję odbiorcy. Belgijski PowerPlus POWX1770 to produkt dla profesjonalistów , produkt z górnej półki jakościowej. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie a jednym z najbardziej promowanych przez producenta to gospodarstwa rolne małe duże i średnie. Aby praca z kompresorem olejowym była wygodna Belgowie zamontowali specjalne kółka transportowe, tak więc przemieszczenie go z miejsca na miejsce mimo dużej wagi nie będzie stanowić problemu.

Całość wykonana z wysokiej jakości metalu, wyposażony w najnowszej generacji pompę smarowaną olejem. Dzięki takim rozwiązaniom długotrwała praca na przykład w zakładzie lakierniczym nie naraża urządzenia na uszkodzenie. Dzięki smarowaniu olejem , kompresor przez wiele lat zachowa swoją świetność. Belgijski POWX1770 wyposażony jest również w manometr wskazujący ciśnienie zbiornika oraz reduktor ciśnieniowy. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i nie narażać użytkownika na uszkodzenia wynikające z przeciążenia podczas długotrwałych prac, PowerPlus zainstalował w kompresorze specjalne zabezpieczenie termiczne. Belgowie zabbali również o to aby urządzenie było zalane olejem i dostarczane do odbiorców jako gotowe do użytku.

Model POWX1770 jest idealnym urządzeniem do pracy przy większości urządzeń pneumatycznych , posłuży również do pompowania czy to kół, czy materacy. Można go również wykorzystać w naszym ogrodzie do na przykład wyczyszczenia kosiarki , w której jak wiemy trawa i inne zabrudzenia potrafią się schować w największych zakamarkach. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Tego typu urządzenia znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie jest potrzebne duże ciśnienie sprężonego powietrza. Taki kompresor znajdziemy w każdym warsztacie mechaniki samochodowej. Kompresor olejowy POWX1770 posiada specjalny nowoczesny silnik w układzie V który jest dużo żywotniejszy od tradycyjnych silników. Maksymalne ciśnienie które wytwarza sięga 9 BAR. Zamontowany 3 konny silnik powoduje że urządzenie jest bardzo mocne i wydajne i w żadnym momencie nie traci swojej mocy.

Kompresor dostępny jest u oficjalnego dystrybutora belgijskiej marki w Polsce w ofercie firmy Kanwod Invest ze Śremu w cenie 1199zł. Jego konkurentem jest niemiecki Scheppach, czyli również dwutłokowy bardzo mocny kompresor olejowy z 50 litrowym zbiornikiem i o ciśnieniu równym 10BAR i mocy silnika 2200W równej 3KM. Ten bardzo duży i bardzo wydajny sprzęt jest w stanie napełniać zbiornik z szybkością 272 litrów na minutę, dzięki czemu jest niezastąpiony na przykład przy użyciu go przez firmy malarskie. Jak wiemy niejednokrotnie do pomalowania jest duża powierzchnia, a nie zawsze czas na wykonanie tej pracy jest adekwatny do jej ilości. Właśnie wtedy specjalistyczne firmy używają kompresorów olejowych między innymi modelu Scheppach HC53c do sprawnego wykonania zadania. Scheppach dla komfortu użytkowania osadził całość na dużych cichych i bezśladowych kołach dzięki czemu przemieszczanie go jest komfortowe. Dwucylindrowy silnik jest bardzo mocny i wydajny, całkowicie nieporównywalnie trwalszy od modeli jednocylindrowych.

Jak na urządzenie generujące sprężone ciśnienie jest niegłośne i pozwala na przebywaniu przy nim nawet podczas długotrwałej pracy. Są to bardzo ważne aspekty, gdyż niejednokrotnie musimy korzystać z kompresora aby wykonać daną pracę i zajmuje to nawet cały dzień. Dzięki cichej pracy możemy komfortowo wykonać powierzone zadanie. Scheppach wyposażył model HC53c w manometr oraz możliwość regulacji ciśnienia. Dzięki temu kompresor świetnie sprawdzi się w domowym warsztacie do pompowania niewielkich przedmiotów, jak również do przedmuchiwania zanieczyszczonych zakamarków na przykład w naszych komputerach. Kompresor HC53c jest certyfikowany przez TUV Germany, co sprawia że jest produktem godnym zaufania. Scheppach w zestawie proponuje akcesoria do pompowania kół z różnymi końcówkami oraz specjalny wąż. Całość dostępna w ofercie Kanwod Invest oraz w ich sklepie internetowym KT-24.eu w cenie 1349zł.

Kompresory olejowe są powszechnie znanymi produktami z ciągle ulepszaną technologią dzięki czemu spektrum zastosowań jest coraz większe a odbiorcy bardzo zadowoleni.Updated: 9 grudnia, 2016 — 6:25 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin