Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Meble gotowe czy na zamówienie?

Meble gotowe czy na zamówienie?

Nikogo nie dziwi chyba fakt, że obecnie niezwykle trudno jest zdecydować się na ofertę konkretnego producenta mebli bowiem każdy z nich oferuje pewne rozwiązania, które nie mogą być powielane u konkurencji. Kończy się to tak, że nie jesteśmy w stanie wybrać konkretnego modelu ponieważ zawsze czegoś nam w nim brakuje. Na szczęście rynek przepełniony jest ofertami więc zawsze dobierzemy tą, która najbardziej ze wszystkich będzie nam odpowiadała. Co jednak gdybyśmy mieli możliwość dostać to czego oczekujemy od mebli?

meble

Rynek meblarski to ogromna branża, gdzie wszyscy prześcigają się w nowych rozwiązaniach oraz wzorach. Duże centra meblowe kusza nas licznymi rabatami czy tez okresowymi promocjami. Jeśli poszukujemy stołu do jadalni bądź też szafki nocnej, a nie zależy nam specjalnie na tym, aby wkomponować je w resztę pomieszczenia, to tak naprawdę takie upusty są świetną okazją do zakupów. Właściwie przez cały czas we wszelkich mediach można znaleźć informacje o wyprzedażach czy czyszczeniu magazynu. W takich momentach można udać się do sklepu i korzystnie zakupić całe zestawy meblowe do kuchni czy salonu. Marża jaka jest narzucona na produkty jest tak duża, że możemy otrzymać nawet kilkudziesięciu procentowe zniżki. Jakość mebli z promocji pozostawia jednak często wiele do życzenia. Nie jest to oczywiście reguła, ale trzeba uważać co się kupuje. Należy też sprawdzić, czy takie meble posiadają tak samo długi okres gwarancyjny jak w przypadku tych nieprzecenionych. Zdarza się bowiem, że jest on obniżany ze względu na wyprzedaż. Tak czy inaczej dla kogoś kto chce odświeżyć swój dom poprzez wymianę dotychczasowych mebli, nowy zakup w atrakcyjnej cenie, na pewno mu to ułatwi. Dużym minusem tego rozwiązania jest fakt, że musimy się zdecydować na to co jak gdyby narzuca nam producent. Ewentualnie możemy ingerować w kolor, a to i tak jedynie w jeden z kilku dostępnych dla konkretnych modeli.

Inaczej jest w przypadku mebli produkowanych na zamówienie.
Tutaj możemy dowolnie wybrać kolor, materiały czy rozwiązania techniczne. Weźmy takie meble kuchenne. Możemy wykonać je na wymiar dzięki czemu jesteśmy w stanie zagospodarować całą przestrzeń. Inaczej niż w przypadku gotowych mebli wykorzystujemy tu sto procent powierzchni, tym samym zwiększając pojemność szafek. Dodatkowo możemy wybrać dowolny kolor frontów, a także opcję czy mają być w macie czy połysku. Do tego dochodzi to co chyba równie ważne czyli wybór systemów meblowych. W tradycyjnych meblach szafki montowane są ze zwykłymi zawiasami i prowadnicami. Kiedy decydujemy się na meble na zamówienie, możemy wyposażyć je w specjalne zawiasy czy prowadnice z cichym domykiem. Rozwiązań jest jeszcze więcej biorąc pod uwagę wszelkiego rodzaju organizery w szufladach czy też cargo gdzie wygodnie schowamy słoiki lub inne produkty. Tego nie znajdziemy w tych najtańszych meblach z wyprzedaży. Niestety dużym minusem jest cena takiego rozwiązania. Trzeba się jednak zastanowić co dla nas jest ważniejsze. Zakup solidnych i dopasowanych mebli za większe pieniądze, które wytrzymają długie lata czy też okresowe ich wymienianie na nowe korzystając z dostępnych promocji.

Mega Meble
Artykuł został przygotowany przez firmę Mega Meble – sklep z meblami na każdą kieszeń.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin