Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 1/2017

Mój Piękny Ogród 1/2017

Mój Piękny Ogród 1/2017

Wchodzimy w nowy rok, nasz wspólny z Państwem już 21.! Jaki będzie, co przyniesie? Na pewno satysfakcjonującą pracę, która dla każdego ogrodnika jest i pasją, i wspaniałym hobby. Byle nie było jej za dużo! Z tą myślą powstał artykuł o ogrodzie łatwym w pielęgnacji (str. 30). Warto przemyśleć nasze pomysły! No i zawsze trzeba mieć plan, najlepiej dość precyzyjny.

Ogrodnicy nie improwizują, bo w ogrodzie wszystko musi działać jak w szwajcarskim zegarku. Zgadzać się muszą pory siewu i sadzenia, zestawienia kolorystyczne, terminy cięć i sadzenia. Naprawianie błędów trwa latami, czego najlepszym przykładem jest cięcie właśnie. O tym, jak wykonać je zgodnie z zasadami sztuki, piszemy na stronie 54. W przyrodzie czas płynie inaczej – raz jakby się zatrzymuje, innym razem gna jak szalony. Skąd to się bierze, wyjaśniamy na stronie 15. 

 

Tymczasem zima trwa w najlepsze i co rusz pokazuje, na co ją stać. Dla roślin najgorsze są okresy bezśnieżne, z ujemnymi temperaturami i wysuszającym wiatrem. Cierpią na tym szczególnie rośliny obcego pochodzenia. Które? O tym na stronie 58. Pamiętajmy jednak, że każda zima kiedyś mija.

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika 

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 1/2017 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 1/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin