Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 3/2018

Mój Piękny Ogród 3/2018

Mój Piękny Ogród 3/2018

Po inteligentnym domu przyszła pora na inteligentny ogród. Detektory ruchu, czujniki światła, zdalnie sterowane kosiarki, bezobsługowe wypożyczalnie sprzętu… Co jeszcze są w stanie zaoferować liderzy rynku? O tym w kolejnym comiesięcznym dodatku na stronie 58.

Fascynujące, ale nie zapominajmy, że inteligentne zarządzanie ogrodem zaczyna się od prostych decyzji podejmowanych przez ludzi. Jeszcze długo żadna maszyna nie wyręczy nas w przycinaniu drzewek czy krzewów (cięcie róż na stronie 22) i jeszcze długo żaden robot nie będzie miał tak wysublimowanego gustu, by samodzielnie zaprojektować stylowy ogród.

To wytworem ludzkiej wyobraźni są oryginalne przestrzenne kwietniki obsadzone roślinami kwitnącymi i o ozdobnych liściach (strona 68). 
Karl Foerster, słynny niemiecki hodowca bylin, sto lat temu nazwał liliowce kwiatami… inteligentnych leni. Nie mylił się, bo te zjawiskowe rośliny są wręcz stworzone dla początkujących i zapracowanych ogrodników.

 

Ileż to rad czytaliśmy na temat zwalczania ślimaków. Ile z nich poskutkowało? Może tym razem warto popsuć mięczakom apetyt – przyjdą i odejdą z pustymi brzuchami.Jakich roślin nie lubią, przeczytacie Państwo na stronie 42.

  

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 3/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 3/2018Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin