Po inteligentnym domu przyszła pora na inteligentny ogród. Detektory ruchu, czujniki światła, zdalnie sterowane kosiarki, bezobsługowe wypożyczalnie sprzętu… Co jeszcze są w stanie zaoferować liderzy rynku? O tym w kolejnym comiesięcznym dodatku na stronie 58.
Fascynujące, ale nie zapominajmy, że inteligentne zarządzanie ogrodem zaczyna się od prostych decyzji podejmowanych przez ludzi. Jeszcze długo żadna maszyna nie wyręczy nas w przycinaniu drzewek czy krzewów (cięcie róż na stronie 22) i jeszcze długo żaden robot nie będzie miał tak wysublimowanego gustu, by samodzielnie zaprojektować stylowy ogród.
To wytworem ludzkiej wyobraźni są oryginalne przestrzenne kwietniki obsadzone roślinami kwitnącymi i o ozdobnych liściach (strona 68). Karl Foerster, słynny niemiecki hodowca bylin, sto lat temu nazwał liliowce kwiatami… inteligentnych leni. Nie mylił się, bo te zjawiskowe rośliny są wręcz stworzone dla początkujących i zapracowanych ogrodników.
Ileż to rad czytaliśmy na temat zwalczania ślimaków. Ile z nich poskutkowało? Może tym razem warto popsuć mięczakom apetyt – przyjdą i odejdą z pustymi brzuchami.Jakich roślin nie lubią, przeczytacie Państwo na stronie 42.
Księżycowy Kalendarz Ogrodnika
Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością.
Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.
Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 3/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 3/2018
Przejdź: Mój Piękny Ogród 3/2018..