Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 6/2017

Mój Piękny Ogród 6/2017

Mój Piękny Ogród 6/2017

W tym roku Zimni Ogrodnicy pojawili się stanowczo za wcześnie i zagościli zbyt długo. Gonimy więc stracony czas, równocześnie przygotowując się do nadejścia kalendarzowego lata. By szybko nadrobić zaległości, warto zainwestować wrośliny w doniczkach, można je sadzić przez cały rok, nie tylko wiosną i jesienią.

I tu prawdziwa gratka: Związek Szkółkarzy Polskich poleca ponad 30 krzewin i krzewów do uprawy w kwaśnym podłożu (s. 28). Są wśród nich nie tylko borówki i wrzosy, ale też takie kolekcjonerskie perełki, jak pierisy, enkianty, golterie.

 

W czerwcu już na dobre przenosimy się na taras. Można go pięknie urządzić, zapraszając kwitnące do jesieni werbeny (s. 12) lub doniczkowe drzewa i krzewy owocowe (s. 78). Czerwiec zapowiada się bardzo kolorowo. Zachęcam, by Dzień Dziecka spędzić w ogrodzie na rodzinnych grach i zabawach.

Może nawet uda się wykonać wspólnie jakąś ciekawą mozaikę? O tym, jak układać obrazy z kolorowej ceramiki, piszemy na stronie 42. Na koniec odrobina magii: jak umieścić gruszkę w szklanej butelce? Odpowiedź znajdziecie Państwo na stronie 82. 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w MoimPięknymOgrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 6/2017 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 6/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:43 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin