Lato za pasem, a to oznacza powrót do długich ciepłych wieczorów w ogrodzie. Nie ma chyba osoby, która by za tym nie tęskniła. Ja bardzo! W tym numerze sporo miejsca poświęcamy różom (s. 6-13). Nie bez powodu, wszak to najszlachetniejsza z roślin, którą hołubili wielcy i możni tego świata.
Nasze zdjęcie okładkowe przedstawia dom Claude’a Moneta w Giverny, właśnie z różą na pierwszym planie. Słynny impresjonista był wielkim miłośnikiem roślin i ogrodów. Z atrakcji bliższych nam geograficznie polecam rodzime storczyki (s. 24-26). Tak mało o nich wiemy i tak rzadko uprawiamy, a przecież jest w czym wybierać. Obuwiki, kruszczyki, kukułki to jedne z wielu.
Większość jest dostępna w sprzedaży. Niech tylko nikomu nie przyjdzie do głowy, by wykopywać je z naturalnych stanowisk! I jeszcze jedna gratka: ogrody deszczowe (70-72).
Te praktyczne założenia powstają coraz liczniej zwłaszcza na terenach miejskich, gdzie deszczówka spływa błyskawicznie wprost do kanalizacji. Dzięki rabatom deszczowym trafia ona do roślin, a ponadto jest oczyszczana. Oszczędność i ekologia w jednym.
Księżycowy Kalendarz Ogrodnika
Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością.
Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.
Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 6/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 6/2018
Przejdź: Mój Piękny Ogród 6/2018..