Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 6/2018

Mój Piękny Ogród 6/2018

Mój Piękny Ogród 6/2018

Lato za pasem, a to oznacza powrót do długich ciepłych wieczorów w ogrodzie. Nie ma chyba osoby, która by za tym nie tęskniła. Ja bardzo! W tym numerze sporo miejsca poświęcamy różom (s. 6-13). Nie bez powodu, wszak to najszlachetniejsza z roślin, którą hołubili wielcy i możni tego świata.

Nasze zdjęcie okładkowe przedstawia dom Claude’a Moneta w Giverny, właśnie z różą na pierwszym planie. Słynny impresjonista był wielkim miłośnikiem roślin i ogrodów. Z atrakcji bliższych nam geograficznie polecam rodzime storczyki (s. 24-26). Tak mało o nich wiemy i tak rzadko uprawiamy, a przecież jest w czym wybierać. Obuwiki, kruszczyki, kukułki to jedne z wielu.

 

Większość jest dostępna w sprzedaży. Niech tylko nikomu nie przyjdzie do głowy, by wykopywać je z naturalnych stanowisk! I jeszcze jedna gratka: ogrody deszczowe (70-72).

Te praktyczne założenia powstają coraz liczniej zwłaszcza na terenach miejskich, gdzie deszczówka spływa błyskawicznie wprost do kanalizacji. Dzięki rabatom deszczowym trafia ona do roślin, a ponadto jest oczyszczana. Oszczędność i ekologia w jednym. 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 6/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 6/2018Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin