Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 8/2018

Mój Piękny Ogród 8/2018

Mój Piękny Ogród 8/2018

To, co dla moich rodziców i dziadków było chlebem powszednim, obecnie staje się nową filozofią życia wielu wielkomiejskich dwudziesto- i trzydziesto- latków. O czym mowa? O niemarnowaniu jedzenia, naprawianiu domowych sprzętów, kompostowaniu. Cieszy mnie, że młode pokolenie dorasta w przeświadczeniu, że dobrobyt to nie zawsze to samo co dobrostan.

Kilkanaście przykładów dobrze pojmowanej gospodarności podsuwamy na stronach 56-59. Mamy środek wyjątkowo upalnych wakacji. Jak się odnaleźć w takich ekstremalnych warunkach, dowiecie się z artykułu Relaks wśród zieleni na s. 26.

 

Czy wiecie, że jeszcze 100 lat temu w polskich sadach rosły setki odmian jabłoni? Dziś produkcja towarowa ukierunkowana jest zaledwie na kilka, kilkanaście. A wcale nie musi tak być, o czym przekonuje największa w Polsce kolekcja starych jabłoni bolestraszyckiego arboretum. Kilkanaście takich odmian opisujemy na stronach 65-67.

Na koniec przypomnę o wciąż trwającym konkursie Ogrodnik Doskonały. Fotografujcie Wasze ogrody i przesyłajcie zdjęcia przez naszą stronę internetową mojpieknyogrod.pl. Pula nagród wynosi ponad 10 tysięcy złotych, szczęście może uśmiechnąć się do każdego.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 8/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 8/2018Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin