Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 9/2017

Mój Piękny Ogród 9/2017

Mój Piękny Ogród 9/2017

Pomału wszystko wraca do normy. Wakacyjna gorączka mija, dzieci lada dzień wrócą do szkoły, my do codziennych obowiązków. Jednak choć dzień coraz krótszy, a noce chłodniejsze, lato ma wciąż wiele do zaoferowania. Obecna pora roku to czas wspaniale kwitnących dalii, rudbekii, rozchodników (s. 10), pluskwic (s. 16) i przede wszystkim wielki festiwal traw ozdobnych (s. 20). Kolekcjonerom proponuję nowe odmiany róż (s. 32 i 72), iglaków, powojniki (s.72) czy prawdziwy rarytas – późno kwitnącą albicję (s. 70).

Niebawem większość tych roślin trafi do handlu, ale my, jako jedni z pierwszych, piszemy o nich już dziś. O tym, jak powiększyć kolekcję bez wydawania pieniędzy, informujemy na s. 37, opisując trzy proste sposoby samodzielnego rozmnażania wytwornych lilii (s. 37). Bo to już najwyższa pora, by myśleć o sadzeniu wiosennych cebul.

Gdy czytacie te słowa, nasz wakacyjny konkurs na najpiękniejszy zielony zakątek powoli dobiega końca. Jednak już w chwili zamknięcia numeru wiadomo było, że liczba zgłoszeń jest większa niż w minionych latach. Bardzo mnie to cieszy, bo to oznacza, że otoczenie naszych domów stale pięknieje. To z kolei sprawia, że nam wszystkim żyje się lepiej!

 

 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w MoimPięknymOgrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 9/2017 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 9/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin