Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 10/2015

Mój Piękny Ogród 10/2015

Październikowy “Mój Piękny Ogród” pełen inspiracji jest oraz porad, pomagających właściwie przygotować ogród do zbliżającej się wielkimi krokami zimy.

„Już październik i ta jesień…” – mogliby zanucić wszyscy ci, którzy nie godzą się
z odejściem lata. Nam, prawdziwym ogrodnikom, daleko jednak do melancholii! Za oknem króluje wszak najpiękniejsza pora roku pełna zachwycających ognistych barw liści i niezrównanych smaków dojrzałych owoców.

Pierwsze skrzypce grają eleganckie zawilce o kwiatach w niemal całej gamie barw i o przeróżnych kształtach. Towarzyszą im rozkwitające właśnie o tej porze skalnice. W październikowym numerze naszego magazynu podpowiadamy, dzięki którym gatunkom jeszcze raz przeżyjemy w ogrodzie wspaniały spektakl kwitnienia.

Czymże jednak byłby początek jesieni bez finału naszej corocznej zabawy
– konkursu Ogrodnik Doskonały? Na stronach 74-77 z dumą prezentujemy laureatów pierwszych nagród. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Październikowy “Mój Piękny Ogród” dostępny również w wersji tabletowej! Pobierz z:

                         

 

Początek jesieni to również czas zbioru ostatnich owoców deserowych odmian winogron. Przełom września i października to również dobry moment, by posadzić cebule kwiatowe – tulipany, hiarcynty czy narcyzy. Trud włożony w sadzenie roślin cebulowych jesienią z nawiązką zwróci się na wiosnę – wtedy to te piękne kwiaty cieszyć będą oczy, radośnie zwiastując rozpoczęcie sezonu ogrodniczego.

“Mój Piękny Ogród” 10/2015 to także nieoceniony Magazyn Praktyczny, w którym zdradzamy tajniki przesadzania młodych drzewek i zakładania wrzosowiska oraz podpowiadamy, jak pielęgnować rośliny na balkonach, w sadzie i warzywniku. Koniecznie zajrzyj do najnowszego numeru naszego magazynu!

Dodatkowo w numerze 10/2015 “Mojego Pięknego Ogrodu” między innymi:

 Skalnica na jesień – jej malownicze, przypominające gwiazdki kwiaty rozwijają się od września do listopada.
Stołówka w ogrodzie – w okresie owocowania dzikie krzewy zdobią ogród i dostarczają ptakom pożywienia.
Oryginalne iglaki z polskich szkółek – wśród nich nietrudno znaleźć rośliny nadające się do uprawy w niemal każdych warunkach.
Liście lecą z drzew… – nie wszystkie opadłe liście należy uprzątać, bo nadają się na ściółki i zimowe okrywy.

Październikowy numer Mojego Pięknego Ogrodu w sprzedaży od 25.09. Miesięcznik dostępny w kioskach i punktach sprzedaży prasy oraz w wydaniu na urządzenia mobilne.

 

Mój Piękny Ogród rozwija się dla Ciebie 

Redakcja Mojego Pięknego Ogrodu z dumą ogłasza, że październikowy numer magazynu będzie wydany w wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne! Wydanie interaktywne można kupić w sklepach Google Play dla systemu Android oraz App Store dla iOS! Z okazji premiery wydania tabletowego lipcowy numer można pobrać ze sklepów za darmo. Miłej lektury!

 

Dodatkowo, polecamy aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. Aplikację Księżycowy kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS. 

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia poprzez technologię Tap2c dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

OgladajUpdated: 28 grudnia, 2020 — 11:44 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin