Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Narzędzia do ogrodu

Narzędzia do ogrodu

W ogrodzie, często przydomowym, głównym zadaniem jest dbanie o rośliny, które wymagają np. dobrego nawodnienia, czy też regularnego podcinania.

Z tego względu w ogrodzie często stosuje się narzędzia, które pozwalają na podlewanie ogrodu, takie jak konewka lub wąż ogrodowy, a także podcinanie roślin, a więc nożyce do trawy lub sekatory. Oprócz nich w ogrodzie niezbędne są szpadel, łopata, motyka, taczki i kosiarka. Często przydają się również widły oraz solidne i pojemne wiadro. Są one niezbędne zarówno przy zakładaniu, jak i przy późniejszej pielęgnacji ogrodu, a niektóre z nich, w nadzwyczajnych sytuacjach, sprawdzają się również jako urządzenia warsztatowe. 

         Dlaczego warto używać narzędzi ogrodowych

   Narzędzia ogrodowe, to sprzęt dzięki ktoremu  będziemy mogli prawidłowo wykonywać konieczne prace pielęgnacyjne. W wielu sytuacjach można się bez nich obejść, ale w dłuższej perspektywie możliwe jest dzięki nim dużo szybsze i często bardziej dokładne  działanie. Praca w ogrodzie z użyciem narzędzi ogrodowych, da nam sporo satysfakcji, gdyż będziemy ją mogli wykonać bardzo sprawnie i bez nadmiernego wysiłku. 

   Narzędzia, a urządzenia ogrodowe 

   Bardzo często oprócz typowych ręcznych narzędzi, bardzo pomocne w ogrodzie są różnego rodzaju urządzenia. Małe ogrody obsługuje się głównie przy pomocy tych ręcznych, ale już w średnich i dużych ogrodach mogą to być urządzenia z napędem elektrycznym, lub też spalinowym. Posiadając ogród powinniśmy skompletować taki zestaw narzędzi oraz urządzeń, aby dały szansę prowadzenia różnorodnych prac. Do narzędzi mechanicznych bardzo popularnych i często stosowanych w ogrodzie należą chociażby nożyce elektryczne i spalinowe. Wyposażone są one w prowadnice tnące o różnych długościach. Umożliwiają więc szybkie cięcie np. długich żywopłotów. Pilarki łańcuchowe sprawdzają się natomiast w przecinaniu grubszych gałęzi. Zastosowanie właściwej maszyny jest więc zależne głównie od rodzaju wykonywanej pracy. Ważne jest zatem posiadanie zarówno tradycyjnych narzędzi ręcznych, jak i narzędzi elektrycznych i spalinowych, które często pomagają zaoszczędzić dużo czasu i sił podczas regularnej pielęgnacji każdego ogrodu. Updated: 5 czerwca, 2018 — 3:00 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin