Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

P.P.U.H. Zielona Oaza

P.P.U.H. Zielona Oaza

Zielona Oaza to producent wysokiej jakości podłoży kwiatowych i ziemi ogrodniczej, kory sosnowej, torfu (kwaśnego i odkwaszonego) oraz kamieni i grysu ozdobnego. Prowadzimy sieć doskonale wyposażonych Centrów Ogrodniczych oraz oferujemy usługi związane z projektowaniem i zakładaniem ogrodów.
Oferta marki Zielona Oaza:

Ziemia uniwersalna Zielona Oaza to mieszanka torfu wysokiego, torfu niskiego z piaskiem, korą, dolomitem perlitem oraz mikro- i makroelementów. Dzięki starannie dobranym proporcjom składników charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością oraz wysoką absorpcją wodną. Ziemia uniwersalna Zielona Oaza to gotowe podłoże do przesadzania i sadzenia wszelkiego rodzaju roślin w domu i ogrodzie. Podłoże uniwersalne do kwiatów, roślin domowych, balkonowych i ogrodowych zapewni idealne warunki do prawidłowego ukorzenienia, wzrostu i kwitnięcia.

Ziemia do wysiewu i pikowania charakteryzuje się luźną strukturą, pozwalającą na szybkie kiełkowanie nasion i cebulek. Podłoże do siewu Zielona Oaza zawiera dobrane w odpowiednich proporcjach składniki (torf wysoki, torf niski, piasek, mikroelementy, makroelementy), które ułatwiają wzrost młodych roślin i prawidłowy rozwój korzeni.

Ziemia do paproci Zielona Oaza to gotowe podłoże do sadzenia i przesadzania paproci, które zapewnia idealną wilgotność potrzebną roślinie. To doskonałe podłoże do paproci domowych i ogrodowych, które potrzebują żyznej i stale wilgotnej gleby.

 

Ziemia do roślin domowych doskonale nadaje się do przesadzania wszelkich kwiatów doniczkowych tj. palmy, draceny, juki, fikusy czy szeflery. Podłoże do roślin domowych zapewnia optymalne warunki do zdrowego i silnego wzrostu. Doskonale magazynuje wodę i składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin i kwiatów doniczkowych.

Specjalistyczne Podłoże do kaktusów i sukulentów zapewnia optymalną wilgotność zbliżoną do naturalnego środowiska tych roślin. Przeznaczone jest do sadzenia i przesadzania wszystkich rodzajów kaktusów, zmniejsza ryzyko gnicia systemu korzeniowego, jest odpowiednio lekkie i przewiewne.

Podłoże do roślin balkonowych i kwitnących ze starannie dobranym składem, zapewniającym szybki wzrost oraz bujne kwitnienie. Ziemia do pelargonii Zielona Oaza gwarantuje bardzo dobrą wentylację korzeni i prawidłowy rozwój rośliny. Idealne podłoże do begonii, aksamitek, niecierpków, bratków i wszystkich odmian roślin balkonowych, głównie kwitnących.

Specjalistyczne Podłoże do roślin kwaśnolubnych (azalii, wrzosów, rododendronów czy borówki amerykańskiej), zapewniające bardzo dobrą przepuszczalność i wentylację korzeni. Ziemia do roślin kwaśnolubnych Zielona Oaza to gwarancja doskonałego magazynowania wody i składników pokarmowych.

Luźne Podłoże do storczyków Zielona Oaza to mieszanka włóknistego torfu wysokiego, kory sosnowej, chipsów kokosowych i keramzytu, wyróżniające się zwiększoną pojemnością powietrza i bardzo dużą przewiewnością. Podłoże do storczyków doskonale nadaje się zarówno do młodych roślin, jak i okazów wyjątkowo wrażliwych.

Gotowe Uniwersalne podłoże do iglaków to mieszanka starannie wyselekcjonowanych składników, dobranych w odpowiednich proporcjach, które zapewnia optymalne warunki do wzrostu i rozwoju wszystkich drzew i krzewów iglastych. Doskonale nadaje się zarówno do sadzenia i przesadzania niewielkich roślin iglastych, jak i dużych drzew.

Torf kwaśny do roślin ozdobnych i warzyw Zielona Oaza idealny jest do stosowania w uprawie i hodowli wszystkich roślin kwaśnolubnych. Dostarcza do podłoża próchnicę, spulchnia i napowietrza glebę. Torf kwaśny skutecznie poprawia strukturę gleby, dzięki czemu rośliny mają optymalne warunki do ukorzeniania, wzrostu, kwitnięcia i owocowania.

Torf odkwaszony Zielona Oaza znakomicie poprawia strukturę gleby – spulchnia ją i napowietrza, tworząc dzięki temu świetne warunki do prawidłowego ukorzeniania roślin. Reguluje stosunki powietrzno – wodne i przywraca równowagę biologiczną gleby. Torf odkwaszony Zielona Oaza można stosować w uprawie roślin ozdobnych i warzyw, zarówno w uprawach domowych, jak i ogrodowych.

Kora sosnowa mielona Zielona Oaza to całkowicie naturalny i ekologiczny produkt, który można stosować do ściółkowania (rozsypując na agrowłókninę lub bezpośrednio na glebę), co zabezpiecza podłoże przed wysychaniem i chwastami. Kora ogrodowa mielona ma wysokie walory estetyczne, doskonale nadaje się do dekoracji rabat, głównie wokół niewielkich roślin.

Kamienie i grysy Zielona Oaza znakomicie nadają się do dekoracji terenów przydomowych, jako ozdoba pod drzewa, krzewy czy skalniaki. Charakteryzują się niepowtarzalnym kształtem oraz kolorami, dzięki czemu nadają ogrodowi uroku i klasy. Kamienie i grysy dekoracyjne Zielona Oaza są wyjątkowo wygodnym materiałem do aranżacji ogrodów, alejek, rabat czy podjazdów. Nie ulegają rozkładowi i nie wymagają uzupełnień (nie są rozwiewane przez wiatr). Co ważne – doskonale chronią glebę przed chwastami i utratą wilgoci.

 
Firma Zielona Oaza od kilkunastu lat z powodzeniem cieszy się uznaniem klientów, którzy zlecili nam projekt i realizację ogrodów. Nasi specjaliści przygotowują profesjonalne plany zagospodarowania terenów zielonych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji.
Stworzone przez nas projekty ogrodów powstały w oparciu o ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, są efektem połączenia pasji, zmysłu artystycznego i kompozycyjnego. Do realizacji i tworzenia ogrodów wykorzystujemy tylko piękne i zdrowe rośliny, pochodzące z najlepszych polskich szkółek. Świadczymy również usługi związane z zakładaniem trawników (w tym również trawników z rolki), instalowaniem systemów nawadniania i oświetlenia ogrodów.

p-p-u-h-zielona-oaza

Kościuszki 25

36-200
Brzozów


woj. podkarpackie


Telefon:695423102

WWW:
http://zielonaoaza.com.pl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin