Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Pielęgnacja ogrodu to pestka… czy, aby na pewno?

Pielęgnacja ogrodu to pestka… czy, aby na pewno?

Znajomość nazw kwiatów i roślin doniczkowych i ogrodowych nie daje nam umiejętności dbania o ich zdrowie i doskonałą kondycje, na czym cierpi ich wygląd i prezentacja oraz całokształt przedsięwzięcia, jakim jest własny ogród. można zaczytać się w każdą ulotkę i notkę napisaną na odwrocie opakowania z nasionami, lecz to nie da wiedzy o tym, jakie rośliny się nawzajem tolerują lub uwielbiają, a jakie nie znoszą swojego towarzystwa. Czym tak naprawdę jest fachowa pielęgnacja ogrodu? Warszawa w dużej mierze potrafi odpowiedzieć na to pytanie, gdzie wielu mieszkańców na krańcach miasta korzysta z fachowego wsparcia ogrodników i firm ogrodniczych, którzy znają się na swoim fachu chyba najlepiej w całym kraju.

Od czego zacząć?

Do jednych z najważniejszych zadań ogrodnika jest nawadnianie ogrodów. Warszawa i jej okolice, jak każde inne miejsce w kraju wymaga, poza odpowiednim nawodnieniem, doskonałej gleby, z której rośliny będą pobierać składniki odżywcze. Glebę można dowieźć i zakupić na przykład w sklepach internetowych lub zlecić jej dostarczenie ogrodnikowi i firmie, która go zatrudnia. Samodzielna opieka nad ogrodem to jednak bardzo ciężkie i wymagające zadanie, którego nie można odłożyć nawet na kilka dni, gdyż ucierpi na tym całokształt i prezencja domu niezbudowanej przestrzeni. Ogrodnicy są w tej kwestii zgodni “to nie zadanie dla niedzielnego amatora, który w niedzielę po kościele weźmie się do pracy”.

Prapoczątki – przed pierwszymi odkrywcami na tej nagiej ziemi.

Choć ogrodnictwem można się zająć samodzielnie to są zadanie, które po prostu trzeba powierzyć fachowcowi – projekt ogrodu. Warszawa i jej projektanci podbili już serca polaków nie jednym niebanalnym projektem. To właśnie tam biorą swe początki jedne z najlepszych innowacji i modeli ogrodniczych. W stolicy dobrze wiedzą co to znaczy projektować, lecz w dziedzinie zakładanie ogrodów Gdańsk bierze prym w kraju. Czasem warto posłuchać dobrej rady i skorzystać z wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas wielu lat nauki i kursów oraz popartego praktyką.Updated: 19 grudnia, 2016 — 5:25 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin