Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Projekt Zieleń – Pracownia Ogrodnika Tomka

Projekt Zieleń – Pracownia Ogrodnika Tomka

azywam się Tomek.  Ogrodami zacząłem się interesować w 2005 roku, kiedy moi rodzice postanowili wybudować dom. Gdy stanęły mury od razu zaczęła mi przeszkadzać goła ziemia na około. Co by tu zrobić? Pierwsza myśl była taka jak większości osób: posadzimy tuje, posiejemy trawnik i będzie ładnie.

Na drugi dzień wybrałem się na pierwszą w życiu wycieczkę do centrum ogrodniczego. Gdy zobaczyłem te wszystkie piękne rośliny od razu wiedziałem, że tuje i trawnik nie wystarczą. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jest tyle pięknych roślin ogrodowych, dlatego pierwszą wizytę w sklepie ogrodniczym uważam za początek mojej pasji.

Świerk kłujący, jałowiec płożący i cyprysik lawsona były pierwszymi roślinami jakie kupiłem. Miałem wtedy 17 lat, więc ograniczenia finansowe nie pozwalały mi na zakup wszystkich roślin, które chciałem mieć. W końcu jednak rodzice dali się przekonać, że warto inwestować w ogród. Jakie było zdziwienie rodziny, gdy na pytanie: co chcesz dostać na urodziny? odpowiadałem: roślinkę. Na początku każdego miesiąca wydawałem w sklepie ogrodniczym całe kieszonkowe.

Oczywiście w pierwszym roku zakładania ogrodu rośliny posadziłem bardzo przypadkowo. Potem przyszła zima no i zaczęło się! Oglądanie setek stron o ogrodach w internecie, czytanie książek, oglądanie ogrodniczych programów telewizyjnych. Na wiosnę bogatszy o nową wiedzę pozmieniałem wszystko w ogrodzie. Ale mam tak nawet teraz. Ciągle coś zmieniam, przesadzam, buduję.

John Brookes, Maja Popielarska, Tomasz Kok

projekt-ziele-pracownia-ogrodnika-tomka

woj. cała polska


Telefon:

WWW:
http://ogrodniktomek.pl/Updated: 27 grudnia, 2020 — 9:05 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin