Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Rok w ogrodzie – 19.11.2011

Rok w ogrodzie – 19.11.2011

Rok w ogrodzie - 19.11.2011

Czy wiedzą Państwo, że nasiona niektórych odmian magnolii przyjemnie pachną, a ich owocostany są bardzo ładne? Generalnie w ogrodach nawet w listopadzie nie brakuje piękna, trzeba je tylko umieć dostrzegać robiąc od czasu do czasu przerwy w przygotowaniach do zimy!

A jakie prace czekają nas w tym tygodniu? Grabimy liście, które przeznaczamy do kompostowania. Później idziemy do warzywnika i szpadle w dłoń! Kopiemy! Naszym celem przykrycie resztek roślin i wystawienie gleby na działanie mrozu. To wspomaga tworzenie dobrej struktury. W przyszłym roku zasilmy tę glebę kompostem, który już powinien dojrzewać. Pryzmy najlepiej układać w najbliższym tygodniu, w którym księżyca będzie ubywać.

W końcu listopada można wysiewać wczesne odmiany pietruszki, marchewki oraz kopru. Nasiona powinny dobrze przezimować, ale wykiełkować dopiero wiosną. Taki sposób uprawy gwarantuje wczesny zbiór pierwszych warzyw.

Do czwartku kończymy również zbiory warzyw korzeniowych: skorzonery, pasternaku i pietruszki. Część korzeni można zostawić w glebie a najdrobniejsze posadzić do doniczek i w domowym cieple rozpocząć pędzenie natki.

“Rok w Ogrodzie” to program TVP2 o tym kiedy i jak sadzić rośliny, nawozić je, przycinać i chronić? Jak komponować, pielęgnować i formować? Odpowiedzi znajdziesz w programie. Ponadto – ogrodnicze nowości i ciekawostki oraz pomysły na zagospodarowanie zielenią przestrzeni w domu i poza nim.
Źródło: TVP2 Rok w ogrodzie
Gdzie obejżeć odcinek Rok w ogrodzie – 19.11.2011 Przejdź do platformy VOD:
Rok w ogrodzie – 19.11.2011Updated: 19 listopada, 2011 — 6:55 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin