Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Rok w ogrodzie – 21.01.2012

Rok w ogrodzie – 21.01.2012

Rok w ogrodzie - 21.01.2012

Paprocie kojarzą się z typowymi bylinami, których część nadziemna zamiera na zimę. Chcemy zaprezentować jednak takie odmiany, które w także w naszych warunkach są zimozielone. Należą do nich miedzy innymi Adiantum venustum czy różne odmiany Polypodium. Zaprezentujemy także ciekawostkę – nowa oryginalną i zimozielona odmianę Polypodium species – prawdopodobnie jedyny okaz w Polsce.

 Dziwna tegoroczna zima spowodowała, że wiele roślin nie bardzo wie jak się zachować. Sprawdziliśmy co dzieje się z tymi, które „normalnie” powinny kwitnąć wiosna i okazuje się, że zakwitły już miedzy innymi wawrzynki, forsycje, pigwowce czy pierwiosnki, a róże nadal są w doskonałej kondycji.

Zima to normalny czas zakwitania oczarów. Oczar omszony czy japoński czy ich mieszaniec – oczar pośredni jest już pełni kwitnienia.

Barw w zimowym ogrodzie mogą dostarczać między innymi jukki. Rośliny zimozielone, odporne na mróz i co najważniejsze można dobrać takie odmiany, by były dodatkowo dwubarwne np.jukka karolińska „ Variegata”, „Wright Edge” czy „Colour Guard”. Zaprezentujemy również jedną z najmniejszych odmian – jukkę nana „ San Juan”.

Gdy zimą brakuje kolorów w mieszkaniach można dobrać tak rośliny domowe, by kwitły właśnie o tej porze roku lub by barwnymi liśćmi rozweselały wnętrza. Zaprezentujemy kilka takich roślin.

“Rok w Ogrodzie” to program TVP2 o tym kiedy i jak sadzić rośliny, nawozić je, przycinać i chronić? Jak komponować, pielęgnować i formować? Odpowiedzi znajdziesz w programie. Ponadto – ogrodnicze nowości i ciekawostki oraz pomysły na zagospodarowanie zielenią przestrzeni w domu i poza nim.
Źródło: TVP2 Rok w ogrodzie
Gdzie obejżeć odcinek Rok w ogrodzie – 21.01.2012 Przejdź do platformy VOD:
Rok w ogrodzie – 21.01.2012Updated: 21 stycznia, 2012 — 6:55 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin