Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – w domu, w pracy, w szkole

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – w domu, w pracy, w szkole

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – w domu, w pracy, w szkole

Autor książki – dr Piotr Czuchaj z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – podejmuje niezwykle ważny i nagłaśniany ostatnio temat zanieczyszczeń powietrza, na które narażeni są zwłaszcza mieszkańcy dużych miast. Ale nie tylko, bo do gorszej jakości powietrza przyczyniają się też szkodliwe substancje chemiczne wszechobecne w pomieszczeniach, w których przebywamy. Wyjątkową zdolność pochłaniania szkodliwych substancji mają rośliny, dlatego warto zadbać o ich obecność w naszym otoczeniu. Z książki można się dowiedzieć jak to robią, które gatunki doniczkowe najskuteczniej oczyszczają powietrze we wnętrzach oraz jak pielęgnować te rośliny, aby dobrze spełniały swoją rolę.

Format B5, 80 stron.

Na dziesięć najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich siedem jest w Polsce. Do szkodliwych zanieczyszczeń powietrza zaliczane są: pyły zawieszone, tlenki azotu, ozon, dwutlenek siarki, niemetanowe lotne związki organiczne, tlenek węgla i amoniak. Smog ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. To jednak nie są jedyne rodzaje zanieczyszczeń, na które jesteśmy narażeni. We wnętrzach, w których przebywamy, wszechobecne są szkodliwe substancje chemiczne, które ulatniają się z mebli, podłóg, farb, ubrań czy drukarek.

Jak możemy sobie pomóc? Otoczyć się roślinami! One nie tylko podnoszą wilgotność w pomieszczeniach, lecz również potrafią wychwytywać z powietrza lotne związki organiczne. Liczne badania naukowe dowiodły, że niektóre rośliny mają wyjątkową zdolność pochłaniania i neutralizowania szkodliwych substancji. Autor książki opisuje 23 gatunki roślin doniczkowych, które – według wyników doświadczeń prowadzonych na całym świecie – najskuteczniej oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Wszystkie są ponadto łatwe w uprawie i pielęgnacji – nadają się zatem do każdego pomieszczenia, oraz dostępne na polskim rynku. Opisy roślin są wzbogacone atrakcyjnymi zdjęciami. W książce znajdą też Państwo informacje o rodzajach zanieczyszczeń i mechanizmach ich neutralizowania przez rośliny. Dodatkowo mogą się Państwo dowiedzieć o systemach ogrodów wertykalnych, które nie tylko mogą być ozdobą niemal każdego pomieszczenia, ale są też naturalnymi zielonymi filtrami we wnętrzach.

Źródło: Wydawnictwo PlantPress
Gdzie kupić czasopismo Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – w domu, w pracy, w szkole Przejdź do sklepu:
Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – w domu, w pracy, w szkoleUpdated: 28 grudnia, 2020 — 11:41 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin