Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Trawy ozdobne do warunków klimatycznych Polski

Trawy ozdobne do warunków klimatycznych Polski

Trawy ozdobne do warunków klimatycznych Polski

Wyjątkowa na polskim rynku księgarskim, jedyna swego rodzaju monografia autorstwa dr inż. Moniki Henschke z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uwzględnia ona fenomen i wielkie zainteresowanie oraz obecną modę na trawy ozdobne jako element architektury terenów zieleni – zarówno ogrodów prywatnych, jak i publicznych. Zawiera szczegółowe opisy jedno- i wieloletnich, rodzimych i obcego pochodzenia gatunków ozdobnych: traw, turzyc, kosmatek. Informacje te są bardzo pomocne w doborze zarówno gatunków, jak i odmian, najbardziej przydatnych do upraw w poszczególnych rejonach Polski, z uwzględnieniem specyficznych warunków glebowo-klimatycznych.

Format B5, 272 str. (oprawa twarda)

Część książki poświęcona jest ogólnym informacjom dotyczącym: zabiegów uprawowych i pielęgnacyjnych, rozmnażania, zastosowania poszczególnych gatunków, propozycji wielogatunkowych zestawień w nasadzeniach roślin ozdobnych. Odrębny rozdział Autorka poświęca znaczeniu i wykorzystaniu traw w hortiterapii.

Książka bardzo bogato ilustrowana, zarówno jeśli chodzi o fotografie prezentujące zastosowanie traw, jak poszczególne gatunki i odmiany.

Źródło: Wydawnictwo PlantPress
Gdzie kupić czasopismo Trawy ozdobne do warunków klimatycznych Polski Przejdź do sklepu:
Trawy ozdobne do warunków klimatycznych PolskiUpdated: 28 grudnia, 2020 — 11:41 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin