Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Utrzymanie własnego ogrodu

Utrzymanie własnego ogrodu

Prace w ogrodzie wykonywane są przez wiele osób, nie tylko przez profesjonalnych ogrodników. Wiele osób posiada wokół własnego domu piękne ogrody, czy ogródki, o które nieustannie trzeba dbać.

Prace w ogrodzie wykonywać należy przez cały rok. W zależności od tego jak duży jest ogród oraz jakie rośliny w nim rosną potrzebne będą różnego typu narzędzia.

W ciągu całego roku liczba prac do wykonania w przydomowym ogrodzie jest bardzo duża. W miesiącach zimowych, takich jak styczeń, luty, marzec niezbędne będzie usunięcie nadmiaru śniegu z roślin, gdyż jego ciężar może spowodować uszkodzenia tego, co rośnie w ogrodzie. W tym przypadku koniecznym narzędziem będzie zwykła łopata do odśnieżania.

Prace ogrodnicze wymagają narzędzi

Ważną pracą ogrodniczą, która jest kluczowa dla dobrego wzrostu każdej sadzonki jest przycinanie. To przycinanie sprawia, że dana roślina rośnie w sposób odpowiedni i wygląda ciekawie. Narzędzia ogrodnicze, które wykorzystamy do przycinania to przede wszystkim sekator. Coraz popularniejsze stają się sekatory elektryczne, które usprawniają prace. Pamiętajmy jednak, że do niewielkich roślin i drobnych prac wystarczyć mogą zwykłe ręczne nożyce.

W przypadku żywopłotu odpowiednim narzędziem będą tak zwane nożyce do żywopłotu. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób można przycinać żywopłoty wokół naszego domu. Narzędzie to jest obowiązkowym wyposażeniem każdego ogrodnika zarówno amatora, jak i profesjonalisty.

Istotnymi pracami wykonywanymi w każdym ogrodzie jest sadzenie nowych roślin i usuwanie obumarłych. Sadzenie najczęściej wykonujemy na wiosnę. Narzędziami, które wykorzystamy do sadzenia będą przede wszystkim łopaty. Przydatna może się okazać także łopatka do sadzenia, kultywator, czy motyka. Istnieją również wyspecjalizowane narzędzia takie jak chociażby sadzarka do nasion cebuli, czy też innych roślin.

Kolejną ważną czynnością w przypadku ogrodów jest koszenie trawy. Wiosną, gdy trawa zaczyna intensywnie rosnąć, należy ją co jakiś czas skracać. Dobrym urządzeniem do tego będzie kosiarka spalinowa, bądź elektryczna do koszenia trawy.

Innymi narzędziami, które przydadzą się wielokrotnie w ogrodzie są między innymi: grabie, młoty, noże, opryskiwacze, piłki ogrodnicze, siekierki, siewniki, widły, wyrywacze do chwastów.

Jak widzimy prace ogrodnicze nie należą do łatwych. Potrzebne są do nich różne narzędzia ogrodnicze, które bardzo te prace usprawnią i przyspieszą. Dzięki narzędziom praca w ogrodzie stanie się przyjemniejsza, a sam ogród będzie wyglądał piękniej.Updated: 15 października, 2018 — 7:19 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin