Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Wojewódzki Dzień Pszczelarza w Zarzeczewie (Kujawsko-Pomorskie)

Wojewódzki Dzień Pszczelarza w Zarzeczewie (Kujawsko-Pomorskie)

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku, od godziny 10.00, zapraszamy do Zarzeczewa na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato oraz XXXI Wojewódzki Dzień Pszczelarza. Na tegorocznej imprezie gościć będziemy pszczelarzy z Kujaw i Pomorza, z Krajny i Mazur, Wielkopolski i Mazowsza. Bartnicy zaprezentują swoje produkty – miody, pyłki, pierzgę czy wyroby z pszczelego wosku.

Będą Państwo mogli degustować oraz zakupić miody i produkty pasieczne. Sierpniowe święto to również okazja, aby poszerzyć wiedzę na temat dobroczynnych właściwości produktów pszczelich. Zaplanowaliśmy dwie prelekcje: o „Intrygujących ciekawostkach z życia pszczół” będzie mówił doświadczony pszczelarz, a o „Właściwościach leczniczych produktów pasiecznych” lekarz medycyny.

Zaplanowaliśmy kilka pokazów: przyrządzania dań z wykorzystaniem miodu, odwirowywania miodu, wyrobu świec z wosku pszczelego.

Tych z Państwa, którzy lubią aktywnie spędzać czas, zapraszamy na warsztaty kulinarne, rękodzielnicze oraz wypieku pierników. Zachęcamy również do udziału w konkursach, a dzieciom proponujemy między innymi zabawy sportowe.

Panie z kół gospodyń wiejskich i twórcy ludowi przybliżą Państwu nasze dziedzictwo kulturowe, zapoznają z tradycjami regionu, w tym również kulinarnymi.

Do Zarzeczewa dojadą Państwo z Włocławka autobusem linii nr 9.

Dla odwiedzających Zarzeczewo własnymi środkami lokomocji przygotujemy bezpłatny parking.

Zapraszamy do Zarzeczewa 10 sierpnia 2014 roku!

http://www.kpodr.pl/index.php/75-aktualnoci/1581-kujawsko-pomorskie-miodowe-latoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin