Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Wojewódzkie Święto Truskawki – BUCZEK k/Łodzi: 25-26.06.2016

Wojewódzkie Święto Truskawki – BUCZEK k/Łodzi: 25-26.06.2016

„Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego” DISCOpolowanie w Gminie Buczek, 25-26 czerwiec 2016 roku.
Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto. Ma je również gmina Buczek. To organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i – oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu.

truskawka-2016-plakat-1

Gmina Buczek to gmina w województwie łódzkim słynąca z tego, że na jej terenie oraz na terenie powiatu łaskiego znajdują się największe plantacje truskawek. Święto Truskawki to największa impreza plenerowa w Buczku jak i jedna z większych w województwie łódzkim. Od roku 2009 Święto Truskawki organizowane było w randze święta wojewódzkiego, ubiegłoroczna impreza była I Krajowym Świętem Truskawki, w tym roku pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody i Marszałka Województwa Łódzkiego odbędzie się II Krajowe Święto Truskawki. W imprezie plenerowej bierze udział kilkanaście tysięcy osób z całego kraju. Głównym przesłaniem święta jest pokazanie truskawki w różnych aspektach jej wykorzystania np. dżem, nalewka, ciasta a przede wszystkim zabawa dla każdego.
Podczas II Krajowego Święta Truskawki na Buczkowskiej scenie wystąpią takie gwiazdy jak: w pierwszy dzień imprezy Power Play, Bayera, Żuki, gwiazda wieczoru Dżem oraz w drugim dniu pod nazwą „DISCOpolowanie” wystąpią The Lovers, Freaky Boys, Defis, Gesek, Classic i gwiazda wieczoru Mario Bischin. Pojawi się też wiele zespołów regionalnych, jak i zaproszonych gości. Impreza ma w zamyśle łączyć pokolenia – dlatego przewidziane są zarówno występy dla najmłodszych uczestników, jak i atrakcje dla ludzi młodych i starszych. W celu zaproszenia jak największej ilości gości rokrocznie zapraszane są gwiazdy z całej Polski oraz z zagranicy. Występy łączą, więc z jednej strony muzykę popularną, prezentowaną w stacjach radiowych z charakterystycznymi dla regionu występami zespołów lokalnych.
Impreza ta gromadzi liczne stoiska handlowe, gastronomiczne, rękodzieła ludowego, prezentuje dorobek kultury, występy artystyczne, konkursy związane z truskawką, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji. Każdorazowo Święto Truskawki jest bardzo dużym wydarzeniem. Jest to wielogodzinna impreza skupiająca artystów z całego kraju m.in. buczkowska scena gościła zespoły: Perfect, Feel, Ira, Pectus, MiG, Piękni i Młodzi, Boys, Akcent, Milano.?
W programie imprez towarzyszących przewidujemy kolejną edycje Truskawkowego Wyścigu Rowerowego lecz po raz pierwszy w cyklu pucharu Polski, wyścig poprzedzi przejazd uczestników I Truskawkowego Zlotu Motocyklowego. Imprezę uświetni turniej Mistrzostw Polski w Super Enduro.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy do uczestnictwa w tegorocznym Święcie Truskawki w dniach 25-26 czerwca 2016 roku.

25-26.06.2016 r.
Wojewódzkie Święto Truskawki – “BUCZKOWSKA TRUSKAWKA – marką województwa łódzkiego”
Buczek
tel./fax 43 677-40-82
e-mail: sekretariat@buczek.org.pl
www.buczek.org.plUpdated: 3 czerwca, 2016 — 9:31 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin