Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Zadbaj o swoje storczyki

Zadbaj o swoje storczyki

Mało kto wie, że Storczyki w naturalnych stanowiskach są epifitami, tzn. rosną wysoko w koronach drzew. Wodę pobierają zazwyczaj z opadów a składniki pokarmowe z rozkładających się resztek organicznych, np. opadłych liści, gałęzi lub nieżywych, rozkładających się owadów. Ze względu na te specyficzne warunki siedliskowe o Storczyki w naszych mieszkaniach także musimy odpowiednio zadbać.
Orchidea-Vanda

Często nie znając wymagań rośliny popełniamy kardynalne błędy, które zniechęcają nas do dalszego starania się. A wystarczy tylko 10 minut aby zapoznać się z wymaganiami danej rośliny, w tym przypadku z wymaganiami Storczyków. Możemy sięgnąć po fachowa literaturę, lub poradniki dla amatorów, jednak najprostszym sposobem zawsze będzie wyszukiwarka internetowa. W sieci znajdziemy takie różnorakie porady, zazwyczaj sprawdzone przez wiele osób, m. in. jak podlewać Storczyki, jak przesadzać, nawozić, czyli ogólnie mówiąc jak uprawiać Storczyki.

stroczyki2

Na forach internetowych użytkownicy z chęcią dzielą się swoimi doświadczeniami a także publikują zdjęcia swoich okazów z domowych kolekcji. Wystarczy poświęcić chwilę aby potem poczuć ogromną satysfakcję, kiedy nasz Storczyk obficie zakwitnie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin