Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Zalety segmentowych bram garażowych – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zalety segmentowych bram garażowych – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Podstawowym zadaniem bramy do garażu jest zabezpieczenie samochodu i wnętrza garażu. Jednak funkcje jakie spełnia znacznie wykraczają poza ochronę pojazdu i są związane z wieloma zróżnicowanymi aspektami bezpośrednio przekładającymi się na nasze codzienne. Przed wyborem bramy garażowej warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli, i wybrać ten najlepiej spełniający poszczególne potrzeby. Dlaczego warto zdecydować się na bramę segmentową?

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Jedną z kluczowych aspektów w kontekście bram garażowych jest bezpieczeństwo. Wiąże się ono zarówno z ochroną auta, wnętrza garażu i domu. Wysoki poziom bezpieczeństwa wiąże się z wykorzystaniem prowadnic. Dzięki nim, poprzez zastosowanie mocniejszego ryglowania niż w bramach uchylnych, można je skutecznie zabezpieczyć przed włamaniem. Ponadto dzięki zastosowaniu prowadnic, bramy na wszystkich swoich krawędziach są szczelne i stanowią dobrą ochronę przed wiatrem. Bezpośrednio przekłada się to również na izolacyjność termiczną – bramy te są szczególnie polecane do garaży ogrzewanych i domów energooszczędnych.

Atutem bram segmentowych jest ich funkcjonalność. Choć każda brama musi dać się otworzyć ręcznie, warto wyposażyć ją w napęd elektryczny i pilota. Do atutów bramy segmentowej należy wygoda użytkowania i wiele udogodnień – zimą w przypadku zaspy trudno jest otworzyć bramę uchylną, co nie stanowi problemu dla bramy segmentowej. Ponadto w przypadku zastosowania bramy segmentowej otwieranej na bok, można swobodnie otworzyć tylko fragment, by przejść by schować rower czy kosiarkę.

Oszczędność miejsca w parze z estetyką

Jednym z najsilniejszych argumentów, przemawiających za jej zastosowaniem, jest duża oszczędność miejsca wynikająca z zastosowania prowadnic. Bramy segmentowe przy otwieraniu i zamykaniu nie wysuwają się przed lico garażu. Dzięki temu można uzyskać dodatkowe miejsce, gdzie można postawić samochód bądź zmniejszyć podjazd. Ponadto brama montuje się od wewnętrznej strony garażu, dzięki czemu nadproże może mieć dowolny kształt i wymiary. Sposób montażu bramy nie ogranicza również szerokości wjazdu do garażu.

Z uwagi na sposób montażu, bramy segmentowe mają też estetyczny wygląd i szeroki wybór dostępnych materiałów. Bogata gama kolorystyczna i zróżnicowanie materiałów pozwalają na swobody wybór. Szeroka oferta wzornictwa umożliwia estetyczne wkomponowanie bramy zarówno w nowoczesnych budynkach jak i bardziej rustykalnych realizacjach.Updated: 6 stycznia, 2021 — 1:00 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin