Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA – 2020 Online

ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA – 2020 Online

Coroczna Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA po raz pierwszy odbywa się w tym roku w formule online. Wszystko po to, by zachować bezpieczeństwo  wystawców i odwiedzających.

Nowa formuła online zapewnia bezpieczny kontakt z wystawcami bez barier i ograniczeń. Rozbudowane wizytówki przedstawiające profil firmy pozwalają na łatwy kontakt, a także zadawanie pytań.

Zapraszamy do udziału!

Ogólnopolska Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO
„BRAK I NADMIAR WODY – PRZYSTOSOWANIE”

3 września 2020

Wpływ zmian klimatycznych i rosnąca świadomość mieszkańców to dzisiejsze wyzwania stojące przed miastami. Długotrwała susza i jednocześnie narastający problem skutków nawalnych deszczy, a także rosnące oczekiwania mieszkańców, którzy wymagają dobrej jakościowo i dostępnej zieleni to jedne z bardziej konkretnych problemów, jakie rozwiązywać powinni dziś zarządzający miastami, specjaliści odpowiedzialni za zarządzanie, projektowanie i utrzymanie terenów zieleni.

Tegoroczna edycja zainicjowanej w 2000 r. przez Agencję Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy konferencji na temat zieleni publicznej koncentrowała się na tematyce wody i zielonego tworzywa – sposobach radzenia sobie z wodą jej brakiem lub nadmiarem, a także planowaniu systemu retencji powierzchniowej, elementy wchodzące w jego skład, ich efektywność i aspekty ekonomiczne. Odpowiedzi na te zagadnienia wraz z praktycznymi wskazówkami na co zwrócić uwagę projektując i zamawiając obiekty retencyjne znajdziecie Państwo podczas konferencji. Zielonym inwestycjom przyglądaliśmy się także od strony roślinnej proponując oprócz konkretnego doboru w zakresie drzew, traw, bylin i róż także praktyczne narzędzia i sposoby, które pozwolą na eliminację błędów i zwiększą efektywność ogrodniczo-krajobrazowych przedsięwzięć. Zaprezentowaliśmy sprawdzone realizacje, a podpowiedzi ekspertów są inspiracją do działania i wprowadzania zmian we „własnym podwórku”.

 

Warsztat Architekta Krajobrazu
System Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRiM) w praktyce projektowej.

3 września 2020

Praktyczne aspekty projektowania i realizacji Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej oraz powiązane z tym kwestie formalne. Analiza dokumentacji projektowej konkretnych rozwiązań techniczno-projektowych wdrożonych w różnej skali na Pomorzu, a także pytania i dyskusja nad problemami postawionym przez uczestników. Warsztat poprowadziła dr Joanna Rayss inż. arch. krajobrazu, ekspert w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta oraz Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej jako narzędzi w adaptacji do zmian klimatu. Specjalizuje się w projektowaniu terenów publicznych, zieleni osiedlowej oraz rozwiązań z zakresu Nature Based Solutions. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (sak.org.pl).
Zajęcia „na żywo” odbyły się w Warszawie.

FLORYSTYCZNE INSPIRACJE
z Moniką Bębenek

4 września 2020

Pełna charyzmy laureatka wielu nagród, vice Mistrzyni Polski we florystyce, sędzia międzynarodowy w sztuce florystycznej, właścicielka kwiaciarni i zamiłowana nauczycielka florystyki podzieliła się swoją miłością do kwiatów i natury przedstawiając propozycje kompozycji roślin ogrodowych i łąkowych z wyrafinowanymi kwiatami ciętymi z salonów. Poszukująca nowych rozwiązań, lubiąca odkrywać i zaskakiwać i tym razem zaprosiła nas do swojego świata, gdzie królują emocje i kwiaty z całą ich nieidealnością, ulotnością i delikatnością…

Warsztat Architekta Krajobrazu
„OGRÓD PRZYDOMOWY – NOWE SPOJRZENIE, WYZWANIA I SZANSE”

4 września 2020

Warsztaty poprowadziła Agnieszka Hubeny-Żukowska – projektantka ogrodów, podróżniczka, dziennikarka i artystka. Przeprowadziła uczestników przez proces projektowania, który przyniesie efekt w postaci dobrze funkcjonującego i pięknego ogrodu, dający inwestorowi poczucie radości i satysfakcji.

 

Debata – WIEDZA DLA HANDLU
„NOWA RZECZYWISTOŚĆ – NOWE ZAGROŻENIA, WYZWANIA, MOŻLIWOŚCI”

Tegoroczne spotkanie osób aktywnych w branży handlu ogrodniczego przyjęło postać debaty transmitowanej online. Skupiliśmy się na wymianie doświadczeń i pomysłów dotyczących głównie nowej rzeczywistości z Covid-19, a zawłaszcza przewartościowaniu priorytetów, problemach z zatowarowaniem czy lokalnym charakterem dostaw i spróbujemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Kolejną omawianą kwestią, nie przez przypadek poruszaną we wrześniu była aktywizacja jesiennej sprzedaży, a przy okazji nowe trendy i możliwości dotarcia do klienta. Warto też pochylić się nad wskazanymi w ankietach zaletami centrów w porównaniu z sieciami – jakością i rozpiętością asortymentową roślin, kompetentną i przyjazną obsługą – jak można je rozwinąć, które działania mogą dołączyć do listy atutów?

Poznaliśmy różne punkty widzenia, diagnozy i pomysły ekspertów z Polski i zagranicy. W debacie wzięli udział specjaliści związani ze sprzedażą detaliczną i hurtową, produkcją roślinną oraz konsultacją i wsparciem handlu. Dostęp bezpłatny po rejestracji.

 

Kontakt

Agencja Promocji Zieleni
Al. Jana Pawla II 80 lok.71
00-175 Warszawa, Polska
+48 22 435 47 20 (21)
kontaktzielentozycie.pl

https://zielentozycie.pl/pl/rejestracja-odwiedzajacyUpdated: 7 stycznia, 2021 — 1:12 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin