Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

ZIELONE AGRO SHOW-POLSKIE ZBOŻA 2014

ZIELONE AGRO SHOW-POLSKIE ZBOŻA 2014

ZIELONE AGRO SHOW-POLSKIE ZBOŻA to wystawa, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez wystawienniczych. Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Poza wystawcami oferującymi nowoczesne maszyny rolnicze odwiedzić można także firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych. ZIELONE AGRO SHOW-POLSKIE ZBOŻA to niepowtarzalna okazja dla rolników, aby w jednym miejscu obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny dostępne na światowych rynkach. Korzystając z wiedzy i pomocy wystawców każdy ma możliwość zapoznania się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji, a także wydajnością maszyn.

Zielone AGRO SHOW - POLSKIE ZBOŻA

 

Tegoroczna Wystawa Zielone Agro Show – Polskie Zboża odbędzie się po raz pierwszy w nowej lokalizacji. Tym razem Wystawa zawita do Sielinka w gminie Opalenica, w dniach 7-8 czerwca 2014 roku. Impreza odbędzie się na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Poznania. Organizatorem tegorocznej Wystawy będzie, jak przed rokiem, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równolegle, w tym samym miejscu i czasie odbywać się będzie Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Dzięki połączeniu obu wystaw impreza stanie się jeszcze bardziej kompleksowa. Tym razem prócz prezentacji maszyn zielonkowcych, uprawowych, opryskiwaczy polowych, różnych odmian zbóż i traw, które prezentowane będą na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych, zwiedzający będą mieli możliwość uczestnictwa w pokazie zwierząt hodowlanych. Tradycyjnie na wystawie nie zabraknie również firm prezentujących chemię rolniczą i akcesoria do produkcji roślin.

Pokaz maszyn podczas pracy

Jednym z ważniejszych elementów imprezy jest pokaz maszyn w pracy. Zaprezentowany zostanie cały proces zbierania zielonek. Zwiedzającym zaprezentują się kosiarki, prasy, owijarki do bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Będzie to wyjątkowa okazja by w jednym miejscu zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów. W sumie w pokazach zbioru zielonek zaprezentuje się blisko 50 maszyn kilkunastu różnych marek.

Poletka pokazowe

Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych firmy nasienne zaprezentują odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast – nawozowe i chemiczne – przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Od dwudziestu lat  w CWS  Sielinku odbywa się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w których uczestniczą następujące gatunki zwierząt: bydło mleczne  i mięsne, konie, trzoda, chlewna, owce i kozy, zwierzęta futerkowe. W tym roku obędzie się również Ogólnokrajowa Wystawa Drobiu  Hodowlanego i Użytkowego.

Wystawa  jest miejscem gdzie nawiązywane są kontakty pomiędzy hodowcami, producentami oraz rolnikami w celu upowszechniania postępu genetycznego i hodowlanego w gospodarstwach rolnych. W trakcie Wystawy będzie można obejrzeć najlepsze okazy poszczególnych gatunków zwierząt, wycenę zwierząt oraz wybór super czempionów. Odbędą się pokazy czempionów  i wice czempionów  opatrzone fachowym komentarzem. Wyniki uzyskane przez zwierzęta zostaną opublikowane na  stronie internetowej WODR-u .

Dla wszystkich rolników i specjalistów związanych z uprawą roślin zielonkowych i hodowlą zwierząt Wystawa Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2014 oraz Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszą ofertą maszyn i urządzeń, bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami producentów, spotkać ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia oraz najlepszych hodowców zwierząt.

Wstęp, parkingi oraz katalog wystawy będą bezpłatne.

Patronat nad Wystawą Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2013 oraz Regionalna Wystawą Zwierząt Hodowlanych objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewoda Wielkopolski.

 

Organizatorami imprez są:

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
ul. Poznańska 118, 87-100 Toruń
Tel. 56/ 651 47 40
www.agroshow.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
tel. 61/ 869 21 29

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
CWS „SIELINKO”, Sielinko, ul. Parkowa 2,
64-330 Opalenica, tel. 614 473 658

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Międzynarodowej Wystawy Rolniczej ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2014.Updated: 4 sierpnia, 2014 — 3:24 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin