Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Doniczki ceramiczne. Gdzie warto je wykorzystać?

Doniczki ceramiczne. Gdzie warto je wykorzystać?

Należy zaznaczyć, że przez długi czas doniczki ceramiczne były uważane za stary i niemodny trend. Sytuacja uległa jednak drastycznej zmianie. Dziś omawiane produkty cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie powinno to nikogo dziwić – wszak mowa o estetycznych, wytrzymałych i stabilnych dodatkach, które doskonale odnajdują się w domowej przestrzeni. Jakimi jeszcze zaletami cechują się doniczki ceramiczne? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na wszystkie pytania!

Donice, jako część dekoracji. Czy sprawdzi się w mieszkaniu?

Prawdą jest, że donice powinno się wybierać pod kątem stylu urządzonego wnętrza. Chodzi o to, aby formą i kolorem dopasowywały się do konkretnej aranżacji. Warto zaznaczyć, że donice mogą być jednolite lub ozdobne. Które warto użyć? Wszystkie produkty charakteryzują się swoimi zaletami. Przy drugim rodzaju, należy kierować się zmysłem estetycznym.

Jeśli nie przesadzisz z bogactwem formy i kolorów, to z pewnością stworzysz spójną i elegancką kompozycję. Pamiętaj jednak, że główną dekorację stanowi roślina umieszczona w donicy. Omawiane produkty mają też zazwyczaj stonowaną barwę, więc nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia. Sprawdzą się również w ogrodzie.

Jakie parametry są ważne? Wybierz najlepszą donicę!

Istotnym kryterium doboru jest wielkość donicy. Na szczęście producenci podają wymiary, dzięki czemu jesteś w stanie szybko dowiedzieć się, czy masz do czynienia z produktem średnim, dużym, czy małym. O czym warto pamiętać? Wielkość kwiatka należy dostosować do donicy ceramicznej.

Czasem ważny jest też kształt. Niekiedy trzeba kierować się także specyfiką systemu korzeniowego roślin. Przykładem niech będą domowe juki oraz palmy, które sadzi się w wysokich oraz wąskich pojemnikach. Gatunki o płaskim lub słabym systemie korzeniowym powinno się zaś umieszczać w niskich, szerokich donicach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z kulistych artykułów.

Doniczki ceramiczne. Gdzie je kupisz?

Na jakie produkty warto postawić? Klasyczna okrągła doniczka ceramiczna serii PELAGIA z pewnością pomieści duży układ korzenny. To zaś sprawia, że da się ją wykorzystać do posadzenia niemal każdej rośliny. Osłonka jest oczywiście wykonana z ceramiki, a do tego została szkliwiona. Dlatego charakteryzuje się delikatnym połyskiem. Gdzie ją kupisz? Zajrzyj do „Małe Cudawianki” – sklep posiada bogatą i różnorodną ofertę. Pochwalić trzeba również atrakcyjne ceny.Updated: 11 października, 2021 — 6:43 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin