Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Gdzie kupować fasolę, szparagi i inne warzywa prosto z pola?

Gdzie kupować fasolę, szparagi i inne warzywa prosto z pola?

Gdzie można kupić warzywa prosto z pola?

Owoce i warzywa to prawdziwe bomby witamin, minerałów i składników odżywczych. Wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z nich – pełne pestycydów, herbicydów czy azotanów mogą także negatywnie oddziaływać na nasz organizm. Warzywa pochodzące z supermarketów i dyskontów bardzo często kuszą nas niską ceną oraz wspaniałym wyglądem. Warto jednak wiedzieć, że zazwyczaj są one pełne toksycznych substancji. Dużo lepszym miejscem, by kupić zdrową fasolę czy szparagi są: bazarki, warzywniaki, sklepy ekologiczne oraz sklepy osiedlowe, w których warzywa być może nie są tak okazałe, jak w markecie, jednak są zdecydowanie zdrowsze. Warto jednak pamiętać, że nawet tutaj można kupić pełne tzw. chemii warzywa – trzeba być czujnym. Miejscem, w które warto udać się, poszukując zdrowych szparagów czy fasolki prosto z pola są okoliczne gospodarstwa. Wielu rolników z chęcią odsprzedaje swoje plony zainteresowanym osobom. Coraz większa chęć do kupowania przez Internet sprawiła, że warzywa od rolników, prosto z pola, dostępne są także w popularnych serwisach ogłoszeniowych oraz w social media. Teraz każdy może cieszyć się wysokiej jakości produktami we własnym domu.

Czy samodzielna uprawa fasoli, szparagów jest trudna?

Rosnąca świadomość dotycząca zdrowego, zbilansowanego odżywiania sprawia, że wiele osób decyduje się na własnoręczną uprawę warzyw. Ułatwia to fakt, że małe poletko ziemi do ich uprawy można zaaranżować nawet na balkonie. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to banalne i szybkie zajęcie. Aby móc cieszyć się własnymi plonami, konieczne jest włożenie wiele pracy w:

  • wybór odpowiedniego miejsca,
  • dbanie w odpowiedni sposób o glebę,
  • przygotowanie stanowisk do uprawy, grządek,
  • zabiegi pielęgnacyjne.

Aby móc cieszyć się własną fasolką czy szparagami konieczne jest także zainwestowanie pieniędzy w nasiona, sadzonki i niezbędne narzędzia do uprawy warzyw. Ponadto niezbędne jest posiadanie wiedzy związanej z uprawą warzyw – bez niej ani rusz! Posiadanie działki uprawnej może być bardzo trudne dla początkujących. Wraz z poszerzaniem swoich wiedzy i umiejętności praca sprawiać będzie coraz więcej radości i satysfakcji.

Kupować czy hodować warzywa – oto jest pytanie!

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup produktów od rolników, czy hodowanie własnych warzyw. Za pierwszą opcją przemawiają m.in. takie fakty, jak brak konieczności ponoszenia inwestycji, oszczędność czasu i brak ryzyka niepowodzenia w uzyskaniu plonów. Dodatkowo zdrowe warzywa prosto z pola są bardzo łatwo dostępne – jak wspomniano wcześniej, można je kupić od rolników przez Internet, co pozwala na łatwą dostępność tego typu produktów nawet w dużych miastach. Zwolennicy domowej uprawy fasolki czy szparagów uważają jednak, że tego typu praca daje im bardzo wiele radości i satysfakcji. Pozwala także na relaks. Decyzja odnosząca się do tego czy kupować, czy hodować warzywa powinna być dostosowana do trybu, stylu życia i preferencji wybranej osoby – w tej sytuacji nie ma gorszego i lepszego wyjścia!Updated: 15 września, 2021 — 9:39 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin