Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Kocham Ogród 5/2017

Kocham Ogród 5/2017

Kocham Ogród 5/2017

Czasami pytamy Was na Facebooku, za co kochacie swój ogród i odpowiedzi bywają zaskakujące. Część pisze, że po prostu uwielbia zieleń, a przebywanie na łonie natury uspokaja, wycisza i relaksuje. Inni porównują swój ogród do małżeństwa, o które należy dbać, by obie strony były szczęśliwe. Jeszcze inni uwielbiają jego zmienność i nieprzewidywalność. Jestem ciekawa, za co Wy kochacie swój ogród? Wyślijcie swoje odpowiedzi na redakcyjnego mejla.

Opiszcie Wasze zielone zakątki, napiszcie, jak powstały, co w nich rośnie, jakie macie ulubione rośliny wraz z zasadami ich pielęgnacji. Załączcie też kilka zdjęć swojego ogrodu. Autorzy najciekawszych listów mają szansę stać się bohaterami kolejnych fotoreportaży w dziale „W zielonej oazie” i otrzymać po publikacji aż 300 zł nagrody!

 

A w numerze czerwcowym pachnie już latem i wakacjami – supertematem są bowiem oczka wodne – jak je założyć, czym obsadzić, jak pielęgnować (s. 12-19). W upalne dni bryza rozpryskującej się z fontann wody przyniesie miłe orzeźwienie, a same zbiorniki stworzą w Waszych ogrodach przyjazny mikroklimat nie tylko dla ludzi, lecz także dla ryb, płazów, owadów i ptaków.A jeśli potrzebujecie trochę prywatności i odgrodzenia się od sąsiadów, zaplanujecie w swoich zielonych zakątkach kwitnące parawany z pnączy.

Tym roślinom poświęciliśmy cały 16-stronicowy ekstradodatek (s. 35-50). Dzięki niemu dowiecie się nie tylko jak dobrać gatunki na odpowiednie stanowiska, lecz także jak je pielęgnować, szczególne ciąć i chronić przed szkodnikami. W tym numerze nie zabrakło także kalendarza prac niezbędnych do wykonania w czerwcu.

Życzę Wam milej lektury, słonecznego czerwca i abyście mieli mnóstwo okazji do spędzania wolnego czasu w swoich zielonych królestwach z rodziną i przyjaciółmi.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Kocham Ogród 5/2017 Przejdź do sklepu:
Kocham Ogród 5/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin