Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Kocham Ogród 6/2017

Kocham Ogród 6/2017

Kocham Ogród 6/2017

Okres wegetacyjny w tym roku mamy lekko przesunięty. Wiosna nie spieszyła się z przyjściem, dlatego dopiero w lipcu czekają nas pierwsze większe zbiory porzeczek, papierówek, czereśni i wiśni. Tym ostatnim owocom poświęciliśmy cały artykuł (s. 40-41). Piszemy w nim m.in. o tym, jak prowadzić i przycinać drzewka oraz które odmiany wybrać, żeby doczekać się obfitych plonów.

W ciepłe dni szukamy sposobów, by uciec od palących promieni słońca, dlatego proponujemy Wam mobilny kącik wypoczynkowy z wykorzystaniem moskitiery (s. 54-55). Wystarczy zawiesić ją na drzewie, wstawić ulubione leżaki czy fotele i cieszyć się przyjemnym chłodem. Podczas gdy my pragniemy cienia, niektóre rośliny w ogrodzie mają go na stałe.

 

Takie stanowiska bywają trudne do obsadzenia, ale na szczęście istnieje wiele gatunków dobrze czujących się w tych warunkach. Jakich? O tym przeczytacie w naszym supertemacie (s. 12-19). Życzę Wam miłej lektury, słonecznego lata oraz udanych urlopów i bezpiecznych powrotów, jeśli planujecie wyjazdy w lipcu.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Kocham Ogród 6/2017 Przejdź do sklepu:
Kocham Ogród 6/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin