Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 11/2016

Mój Piękny Ogród 11/2016

Mój Piękny Ogród 11/2016

Nie lubimy listopada. Bo dzień jest krótki, pogoda kaprysi i tak daleko do wiosny… A przecież miesiąc ten należy do najpiękniejszych w  kalendarzu, bo tak ognistych kolorów nie ma o żadnej innej porze roku! Drzewa, krzewy, a nawet niektóre byliny wyglądają jakby płonęły. Najciekawsze rośliny pokazujemy i opisujemy już na pierwszych stronach tego wydania (s. 6).

Późna jesień naprawdę nie musi kojarzyć się z szarością i chłodem! Jeśli listopad, to oczywiście także dynie (s. 60). Warzywo to jest tak samo użyteczne w kuchni, jak i  w  ogrodzie ozdobnym. Od lat prawdziwą furorę robią odmiany dekoracyjne, niekiedy o tak kuriozalnych kształtach, że trudno uwierzyć, że to jeszcze warzywa. Dodatkowym atutem niektórych są niebanalne kolory. Chciałoby się, by ich piękno nie przemijało. Jak to zrobić? Najlepiej za pomocą aparatu fotograficznego.

 

 

 

O tym, jak fotografować jesienią i co najlepiej uchwycić w kadrze, pisze Tomek Ciesielski (s. 65). Ogród to jednak nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Na koniec sezonu trzeba zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy, m.in. kosiarki (s. 42), przeprowadzić egzotyczne rośliny do kwater (s. 20), a te pozostające na dworze osłonić (s. 32). 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika 
Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 11/2016 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 11/2016Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin