Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 11/2017

Mój Piękny Ogród 11/2017

Mój Piękny Ogród 11/2017

Od świętego Marcina zima się zaczyna. Tyle stare przysłowie. A jak będzie naprawdę? Czas pokaże. Tak czy inaczej, przyroda daje wyraźnie do zrozumienia, że tegoroczny sezon nieubłaganie dobiega końca. Wystarczy się rozejrzeć.

Drzewa i krzewy zrzucają liście, gdy dzień staje się coraz krótszy, a noce chłodniejsze. Przed zimnem nie kapitulują jedynie iglaki. By jednak i ich nie złamał siarczysty mróz, potrzeba im wsparcia. Więcej na stronach 72-73.

Częścią jesiennego spektaklu jest jedyny w swoim rodzaju festiwal barw, najbardziej widowiskowy w wykonaniu winobluszczy (s. 24). Te niesamowite pnącza to mistrzowie wspinaczki, zdolne wspiąć się nawet po zupełnie płaskich powierzchniach, i to w tempie dwóch metrów na rok! Mało tego, pnącza te mogą być wykorzystywane do okrywania gruntu, a więc rozprzestrzeniają się też w poziomie. Zaś o tym, jaki jest pożytek z roślin okrywowych, piszemy obszernie na stronach 14-21.

Czy chryzantemy już zawsze będą kojarzone ze Świętem Zmarłych? Mam nadzieję, że nie, bo nostalgiczna religijna symbolika nie przeszkadza kwitnąć tym roślinom do późnej jesieni w wielu radosnych kolorach (s. 10). Oby tylko pogoda dopisała… 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w MoimPięknymOgrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 11/2017 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 11/2017Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin