Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 2/2019

Mój Piękny Ogród 2/2019

Mój Piękny Ogród 2/2019

Przy niezbyt mroźnej pogodzie kwitną już pierwsze rośliny cebulowe, niektóre byliny, a także kilka drzew i krzewów. Najpopularniejsze, z przebiśniegami na czele, prezentujemy na stronach 6-11. Przenieśmy się na chwilę do domu. Tu z wdziękiem kwitną eleganckie kamelie.

Choć bywają kapryśne, zakwitną bujnie po spełnieniu kilku podstawowych wymagań. Jakich? Tego dowiecie się na s. 22-25. Z tych samych stron co kamelia pochodzi również głogownik (20-21), szalenie ozdobny zimozielony krzew, doskonale nadający się na formowane żywopłoty. U nas wciąż mało popularny ze względu na niską mrozoodporność. Klimat jednak się zmienia, a więc…

W tym wydaniu dużo miejsca poświęcamy cięciu (52-53 i 68-77). To bardzo ważny zabieg, który stawia rośliny na nogi i pozwala rosnąć im ze zdwojoną  energią. Tnąc drzewa i krzewy, odmładzamy je, nie niszczymy! Trzeba tylko wiedzieć, jak i kiedy to zrobić – o tym właśnie jest nasz supertemat. I nie zapominajcie o Walentynkach, sprawcie niespodziankę ukochanej lub ukochanemu.

Autorem słów jest redaktor naczelny “Mojego Pięknego Ogrodu” – Grzegorz Pawlik

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 2/2019 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 2/2019Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin