Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 10/2018

Mój Piękny Ogród 10/2018

Mój Piękny Ogród 10/2018

O tej porze roku oferta szkółkarska jest bodaj największa, rośliny zdrowe i wyrośnięte i – co najważniejsze – na zewnątrz panują warunki sprzyjające ukorzenianiu. Ziemia jest ciepła, ale słońce już nie tak mocne, częściej padają też deszcze. Do zimy drzewa i krzewy zdążą się ukorzenić. Jeśli szukacie ciekawych nowości, mamy dla Was kilka interesujących drzew i krzewów prosto z warszawskiej wystawy Zieleń to Życie (s. 70-73).

Trwa też sezon na sadzenie cebulek. Wybraliśmy dla Was kilkanaście tych mniej oczywistych, ale nie mniej pięknych niż tulipany czy hiacynty (s. 16-20). Zainteresowanym polecam jesienne wydanie naszego nowego pisma „Ogrodnicze ABC”, w całości poświęconego kwiatom cebulowym.

 

Podobno to Einstein powiedział, że gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Te pożyteczne owady wymierają i jeśli w porę nie zadziałamy, popadniemy w tarapaty. Dlatego przyłączmy się do akcji Greenpeace’u, mającej na celu powstrzymanie tragedii. Każdy może pomóc (s. 28-31)! Najlepiej zacząć od własnego ogrodu, działki i podwórka.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 10/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 10/2018Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin