Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 7/2018

Mój Piękny Ogród 7/2018

Mój Piękny Ogród 7/2018

W tym roku maj i czerwiec były nadzwyczaj upalne, z tropikalnymi wręcz temperaturami. W owym czasie niezbędne dla roślin było podlewanie. Częste i obfite, bo właśnie w maju rośliny szybko się rozwijają. Jeśli ktoś tego zaniechał, mógł przeżyć rozczarowanie. Teraz wszyscy zastanawiają się, jaki będzie lipiec. Ja już teraz radzę przygotować rośliny, szczególnie mieszkaniowe w doniczkach, do urlopowej nieobecności.

Kilka ciekawych podpowiedzi znajdą Państwo na stronach 30-31. Czym byłoby lato bez pelargonii (s. 26-29)? To rośliny rodem z Czarnego Lądu, dla nich upał to chleb powszedni. Jeśli ktoś doszukuje się powodów ich nieustającej popularności, ma gotową odpowiedź. Stąd już tylko krok do gospodarowania zrównoważonego (s. 32-37). To gorący temat z uwagi na coraz bardziej odczuwalne skutki degradacji środowiska. Zachęcam do przeczytania, refleksji i działania. 

 

O tym, że lato w pełni, przypomina też nasz startujący co roku w lipcu konkurs Ogrodnik Doskonały (s. 70-71). Mamy do rozdania 13 wspaniałych nagród.Dziękuję hojnym sponsorom. Fotografujcie zatem Wasze ogrody i wgrywajcie zdjęcia na naszą stronę internetową. Powodzenia!

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 7/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 7/2018Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin