Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Mój Piękny Ogród 9/2018

Mój Piękny Ogród 9/2018

Mój Piękny Ogród 9/2018

Dzieci wracają do szkół, a my do powakacyjnych obowiązków. Wierzę, że dni spędzone poza domem pomogły Wam nabrać sił do codziennej pracy. W tym numerze, żyjąc jeszcze nieco urlopem, pragnę polecić skandynawski przepis na szczęśliwe życie.

Ważnym składnikiem tej receptury są ogrody. Jest prosto i bez przepychu, ale przez to wygodnie i elegancko. Skojarzenia z sielanką rodem z powieściowego Bullerbyn nasuwają się same (s. 22-25). Choć w przyrodzie widać już pewne oznaki spowolnienia, my podkręcamy tempo, bo czasu w tym sezonie już coraz mniej. A wciąż możemy siać, sadzić, dekorować.

Balkony i tarasy o tej porze roku wciąż mogą zachwycać. Pokazujemy, jakie rośliny sadzić do pojemników, by uzyskać ten zaskakujący efekt ozdobny (s. 6-11), a mamy do wyboru kilkanaście aranżacji.

 

Na rabatach kwitną już dalie, one nigdy się nie znudzą. Są to rośliny tak zróżnicowane, że czasem trudno się domyślić, że to ten sam gatunek, zobaczcie sami (s. 12-15). Najmniejsze mają 25 cm, największe zaś 2 metry! Można jeszcze sadzonkować. To technika rozmnażania wielu popularnych roślin ogrodowych. Ja w ten sposób rozmnożyłem budleję i bukszpan (s. 30-31). I Wam życzę sukcesów.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną – Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych – GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Źródło: Mój Piękny Ogród
Gdzie kupić czasopismo Mój Piękny Ogród 9/2018 Przejdź do sklepu:
Mój Piękny Ogród 9/2018Updated: 28 grudnia, 2020 — 11:42 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin