Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

XVI DNI OGRODNIKA Międzynarodowe Targi 13 i 14 września 2014 Gołuchów

XVI DNI OGRODNIKA Międzynarodowe Targi 13 i 14 września 2014 Gołuchów

XVI DNI OGRODNIKA Międzynarodowe Targi 13 i 14 września 2014 Gołuchów

W dniach 7-8 września 2013 r. w Gołuchowie koło Kalisza, na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, odbyły się XV Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe.

dni ogrodnika
Ponad 200 czołowych firm z kraju i zagranicy – zaprezentowało najnowsze technologie i środki produkcji dla szeroko rozumianego ogrodnictwa. Bogata oferta obejmowała nowe odmiany warzyw i roślin ozdobnych uprawianych w gruncie i pod osłonami, szeroką gamę nawozów, stymulatorów wzrostu, środki ochrony roślin w tym biologiczne, podłoża, nowoczesne maszyny i urządzenia techniczne do upraw polowych i pod osłonami, rozwiązania stosowane w przechowalniach i chłodniach, urządzenia sortujące, opakowania, systemy nawadniania, fertygacji, doświetlania, automatykę szklarniową, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych. Targi odwiedziło ponad 10 000 osób z całego kraju. Byli też ogrodnicy z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy, Estonii, Mołdawii, Czech, Norwegii i in. Gościem Dni Ogrodnika była Zofia Szalczyk – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, obecni byli również parlamentarzyści i dyrektorzy instytucji pracujących na rzecz rolnictwa.

Dni Ogrodnika, to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno – konsultacyjnym, na której nie ma sprzedaży kiermaszowej. Są to największe targi specjalistyczne – ogrodnicze w kraju.

Podczas XV Dni Ogrodnika, jak każdego roku, naukowcy m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, udzielali porad w punktach konsultacyjnych, pomagali rozwiązać wiele problemów związanych z produkcją ogrodniczą. Do dyspozycji ogrodników były prawnik a także punkty informacyjne agencji rządowych : Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, IOR-PIB, PIORiN, WODR i in.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria specjalistyczne w tym z udziałem Ambasady Królestwa Niderlandów. Prezentowano również kilka programów realizowanych przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Politechnikę Wrocławską.

Podczas targów odbyły się prezentacje wraz z degustacją produktów wysokiej jakości i ekologicznych.
Ofertę najnowszych publikacji fachowych przedstawiły wydawnictwa: m.in. HORTPRESS, PLANTPRESS, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.
Na dziedzińcu Zamku Czartoryskich w Gołuchowie odbyła się uroczysta gala finałowa VII edycji konkursu “WZOROWY OGRODNIK” – pod patronatem Agencji Rynku Rolnego.

fot_image3

Konkurs o zasięgu ogólnokrajowym, rozgrywany jest w 6 kategoriach
(warzywnictwo pod osłonami, warzywnictwo gruntowe,
rośliny ozdobne pod osłonami, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobnych
oraz kategoria specjalna).

W ramach XV Dni Ogrodnika odbyły się również fachowe imprezy towarzyszące np. pokazy nowych odmian w przodujących gospodarstwach a także prezentacje z degustacją produktów wysokiej jakości i ekologicznych.

Organizatorami targów są: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa – Oddział w Kaliszu i Polski Związek Ogrodniczy.

Jubileuszowe XV Dni Ogrodnika zbiegły się z 60-leciem Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa.

XVI Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno – konsultacyjnym przeznaczona dla ogrodników uprawiających warzywa i rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami, plantatorów roślin jagodowych, sadowników, szkółkarzy, punktów zaopatrzenia ogrodniczego, doradców i innych osób zainteresowanych branżą ogrodniczą.

Są to największe targi specjalistyczne – ogrodnicze w kraju.

Dni Ogrodnika odbywają się w Gołuchowie na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum – 17 km od Kalisza.

Termin XVI edycji to 13-14 września 2014 r.

Formuła targów nie obejmuje żadnej sprzedaży kiermaszowej.

W roku 2014 będą wprowadzone pawilony plenerowe nowej generacji , które wpłyną na poprawę warunków ekspozycji i estetykę (analogiczne do pawilonu 5/6 w minionej edycji).

W roku 2013 udział wzięło ponad 220 czołowych firm – prezentujących najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa m.in. takie jak: nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, stymulatory wzrostu, ciągniki i nowoczesne maszyny ogrodnicze, wyposażenia przechowalni i chłodni, podłoża, systemy nawadniania, fertygacji, doświetlania, urządzenia sortujące i pakujące, mierniki, automatyka szklarniowa, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych. Ofertę przedstawiły też firmy produkujące sadzonki roślin jagodowych i sadowniczych oraz ozdobnych uprawianych pod osłonami i w gruncie.

Odwiedziło nas ponad 10 000 osób związanych z branżą ogrodniczą z całego kraju i zagranicy (Rosja, Ukraina, Czechy, Estonia, Norwegia, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Węgry).

Podczas XVI Dni Ogrodnika, jak każdego roku, naukowcy m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będą bezpłatnie udzielali porad w punktach konsultacyjnych. Będą też punkty informacyjne agencji rządowych (np: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, KRUS, PIORiN, IOR-PIB, WODR i innych) i porady prawne.

Odwiedzający, będą mogli zapoznać się z licznymi projektami – programami prowadzonymi przez jednostki naukowe i badawcze.

Ofertę zakupu najnowszych publikacji fachowych przedstawią wydawnictwa: m.in. HORTPRESS, PLANTPRESS, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

Corocznie wzrasta ilość firm biorących udział w naszych targach, oraz wielkość ekspozycji.

W programie imprezy będzie też finał VIII edycji konkursu o zasięgu ogólnokrajowym “WZOROWY OGRODNIK” w 6 kategoriach (warzywnictwo pod osłonami, rośliny ozdobne pod osłonami, warzywnictwo gruntowe, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobne, kategoria specjalna).

Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetkami z brązu

Podczas XVI Dni Ogrodnika odbędą się fachowe imprezy towarzyszące.

Planujemy spotkania ogrodników w celu większej integracji tej grupy zawodowej.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Informacje:
Zespół Doradczy WODR w Kaliszu – 62-800 Kalisz, ul. Kolegialna 4.
tel./fax 62 7575423
e-mail: dniogrodnika@wp.pl
Kierujący Dniami Ogrodnika – mgr inż. Stanisław Zabarski
tel. kom. 501 123 769, e-mail: ogrod-zabarski@tlen.pl
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa
– Oddział w Kaliszu – tel. 62 7672042

Więcej:
http://www.dni-ogrodnika.pl/Updated: 27 kwietnia, 2016 — 5:19 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin