Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Kiermasz “Jesień w ogrodzie” 14 i 15 września 2014 Gdańsk

Kiermasz “Jesień w ogrodzie” 14 i 15 września 2014 Gdańsk

Około 100 Wystawców będzie brało udział w tegorocznej trzeciej emisji targów ogrodniczych „Jesień w ogrodzie”, które odbędą się już 14 i 15 września br.

Właśnie wrzesień jest miesiącem przygotowań ogrodów do zimy, dlatego to bardzo pracowity czas dla właścicieli ogrodów. Jego wygląd w następnym roku często zależy od fachowej wiedzy i ilości pracy poświęconej na przygotowanie
do przetrwania okresu chłodów, mrozów i śniegu. Zaniedbania dadzą znać o sobie wiosną, będzie wtedy więcej pracy jak również kondycja roślin może pozostawiać wiele do życzenia. Wrzesień to także zalecana pora sadzenia i przesadzania drzew i krzewów iglastych, bowiem do zimy zdążą się ukorzenić i przyjąć na nowym miejscu.

jesien w ogrodzie

Jest to również najlepszy czas na sadzenie większości drzew i krzewów owocowych (zakupionych z odkrytymi korzeniami). Kupujemy i sadzimy rośliny pozbawione liści. I właśnie wtedy znajdziemy najbogatszą ofertę jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, brzoskwiń, moreli i nektaryn oraz porzeczek, malin i agrestów, z uzupełnieniem o aktualne odmiany.

W ten sposób możemy dokonywać zmian, kreować nową jakość w ogrodzie, która już wiosną będzie cieszyć nasze oczy i zmysły smaku.

Pamiętajmy również, że jesienią mogą wystąpić przymrozki. Dlatego zanim one nadejdą, z tarasów i ogrodów przenosimy do cieplejszych miejsc rośliny doniczkowe nieodporne na mróz np.: pelargonie, fuksje, begonie, hibiskusy oraz wszystkie kwiaty pokojowe, które lato spędziły w ogrodzie czy na tarasie.

Miesiąc wrzesień to naprawdę wyjątkowy okres dla ogrodników, dlatego uznaliśmy, iż nie powinno zabraknąć w tym czasie „amatorom zieleni” dostępu do fachowej wiedzy oraz niezbędnych produktów i roślin w konkurencyjnych cenach! Właśnie wtedy pragniemy przedstawić i zaproponować mieszkańcom Pomorza możliwość obejrzenia i dokonania zakupu odpowiednich roślin i dekoracji do ogrodów, na tarasy i balkony oraz do pomieszczeń mieszkalnych i przestrzeni biurowych. Chcemy również pokazać, podpowiedzieć, co zrobić, by wiosną ogród i rosnące w nim rośliny, drzewa, krzewy wyglądały piękniej i kwitły bardziej okazale.

Pośród bogatej oferty asortymentu, który będzie dostępny podczas obu dni targów, na pewno nie zabraknie nalewek, miodów pitnych oraz miodów, które powinny być w sezonie jesienno-zimowym w każdym gospodarstwie domowym.

Przy okazji będziecie mogli Państwo zjeść pyszną pajdę chleba ze smalcem, posmakować regionalną, swojską wędlinę prosto z Kaszub, oraz Litwy.

Nasza impreza trwać będzie dwa dni: 14 i 15 września 2014 roku, w godzinach:
10:00-18:00 na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk
w Gdańsku, przy ul. Wodnika 50.

Liczymy, że przybędziecie Państwo całymi Rodzinami, zapowiada się więc kolejny weekendowy piknik, na którym każdy znajdzie jakieś atrakcje dla siebie.

Już teraz serdecznie Państwa zapraszamy!
Liczymy na Państwa uczestnictwo,

wejście na targi jest bezpłatne, a opłata parkingowa wynośić będzie 3zł od samochodu,

OrganizatorzyUpdated: 27 kwietnia, 2016 — 5:19 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin